| bya5 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru baieti in primul rand:ce va place voua mai mult la o fata?
va plac fetele machiate? sau naturale?

Răspuns Câştigător
| claus a răspuns:

Grea intrebare.
mie imi place fata in primul rand. daca are de mers undeva si se cere sa fie aranjata si machiata nu am nimic impotriva. dar la o intalnire cu mine de preferat o sa vina cat mai naturala, sau machiata subtil, elegant. fiindca cu siguranta voi vrea sa o sarut, sa o ating si altele. si in plus de asta nu o sa se mai simta incomod fiindca ba crede ca i-a curs rimelul pe obraz, ba nu poate bea o bautura fiindca se uita ca ii ramane ruj/gloss/fard pe pahar. nu imi plac chestiile care stanjenesc o fata cand o intalnesc. imi place sa fie naturala si ca gesturi si ca aspect.
in mod cert inteleg ca daca ai un cosulet care ti-a aparut azi si ti-e rusine sa vii cu el il acoperi. dar nu cu un kil de var. sunt constient ca poate ai o pata mica pe gat, pe frunte si la fel vrei sa o acoperi sa nu te simti aiurea. dar fa-o cu moderatie. cel putin eu iti voi vedea frumusetea in mod spontan.
pe de alta parte am fost cu multe fete prin diverse locuri si daca vroiam sa le sarut nu se putea fiindca ii stricam machiajul. cand e de inteles voi intelege.
deci concluzie, fii naturala ca si comportament si nu incerca sa pari altfel. prin machiaj, cuvinte sau infatisare.
nu uita si de momentele pierdute la baie cand te duci sa iti verifici machiajul...si multe altele. gandeste-te ca daca te sarut pe gat si dau de gustul parfumului tau s-ar putea sa nu imi placa neaparat.

14 răspunsuri:
| erik a răspuns:

Nu conteaza.sa arate bine. asta impresioneaza.

| hamsterx a răspuns:

Fetele machiate dar nestrident

| MsdfdsSeArde a răspuns:

Pai depinde de fata...cum ii sta mai bine (unora le sta bine naturale, unora le sta bine machiate) dar cel mai bine e sa fie date cu un pic de fard de ruj dar nu cu o tona de sa zici ca sunt papusi laughing eu de exemplu imi plac fetele care se machiaza... dar asa mai pe furis (adica sa nu se observe foarte mult)
Byewinking :*

| OzVrajitorul a răspuns:

Cele putin machiate, nimic care sa iasa in evidenta. iar de cele care se machiaza mai strident as vrea sa stiu ce este in capul lor...

| blaa a răspuns:

Cele nemachiatehappy.

| roxydulkica a răspuns:

Cel mai mult la o fata imi place tandretea ei si aspectul. Imi plac si fetele machiate darr nestrident dar imi plac si cele nemachiate

| toxiclife a răspuns:

Naturale big grin si sa fie de treaba sa comunicehee hee

| elementz a răspuns:

Hmm dk are o fata "de`i pare rau" putin machiaj nu sticalaughing

| elementz a răspuns:

Strica*

| PiXel a răspuns:

Da, imi plac cele ce isi pun machiajul cu spaclul happy Cand le apuca ploaia vai de capu lor laughing

PS : Naturale xD

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde: daca fata poate sa arate bine si fara machiaj, place mai mult si are avantaj in vata fetelor machiate; daca fata nu arata bine natural, prefer sa fie machiata, fara suparare.

| adrian_2389 a răspuns:

Mie unu umi plac fetele sexy cat de cat si frumoase
Nu din astea de la tara cu par pe picioare dar in general eu sunt prieten cu toate si nu am dezamagit nici o fata prin comportamentul meuhee hee apropo lasa-mi si mie id tau mess vreau sa-mi fac prieteni ca mersi daca l-ai lasat ciao

| ReBeL_9982 a răspuns:

Sincer sa fiu imi plac amandoua1)Celei machiate i se da un plus de feminiditate si 2)celei naturate o sa ii se adica mereu vorbe dulci pentru cine este ea de fapt... Sper ca te-am ajutat

| Ygor a răspuns:

Mie numi plac fetele machiate, deoarece facindu-si machiaj ea acopera posibil niste neajunsuri! Cred ca la baieti nu-i place asta!
p, s Naturale! happy