| LoveForShania a întrebat:

Am si eu o intrebare mica:::: este adevarat ca apa oxigenata iti deschide culoare parului...nu ma refer la parul din cap! la par.de pe maini. picioare etc. nu stiu dar tot ma contrazic cu cineva ca nu e adevarat si nu stiu... ce sa zic!

Răspuns Câştigător
| smooth a răspuns:

Da apa oxigenata decoloreaza parul asa cum o vopsea de par are in compozitie apa oxigenata fara ea nu se poate vopsi parul, sunt mai multe feluri de apa oxigenata adica mai slaba sau mai tare de 6%, 9%, 12% care decoloreaza mai bine ca celelate iar cele din farmaci care sunt pentru rani sunt destul de slabe pentru a nu arde rana. iar te poti decolora unde vrei de ex cu una de 12% parul de pe maini dar sa nu iasa alb poti pune un pic de amoniu pe care il gasesti in orice magazin care ofera o culoare mai aurie ci nu alba. sper ca tiam putut fi de folos.pahappy

2 răspunsuri:
| Viuvi a răspuns:

Da big grin
Insa de fapt, ceea ce se intampla e ca parul isi pierde culoarea ...si nu o vei recapata decat daca il vei vopsi!
Odata dat parul cu apa oxigenata nu va mai reveni niciodata sad pentru ca isi pierde picmentul!
De fapt el devine blond (orice par)
S-a facut si sora mea asa - si-a facut suvite - si acum regreta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am par pe maini si am incercat cu apa oxigenata. sh sunt blonda pe maini...