| Marii a întrebat:

Am si eu o problema. mi se ingrasa parul foarte repede, chiar daca dau cu ceva pe el (fixativ, spuma etc) sau nu tot se ingrasa si isi pierde din volum. Ceva masti naturiste stiti?happy

Răspuns Câştigător
| acris a răspuns:

Buna sunt mai multe posibilitati : ori dai cu mana prin el prea des ori este o problema pe baza de hormoni. sunt multe masti dar nu toate se potrivesc la parul gras :de ex te poti clati cu otet iti va da stralucire sau poti sa iti faci o masca din galbenus de ou cu putina miere si zeama de lamaie. si parul meu se ingrasa repede dar ma dau cu masti din comert eu zic ca se gasesc si in reviste de acestea naturiste sfaturi pentru par gras

7 răspunsuri:
| Roxana_6190 a răspuns:

Eu imi fac masca de la Avon cu minerale sau cu alge.etc.Si folosesc si sampon si balsam si masca de la aceeasi firma de la Avon! i sunt multumita de parul meu. are volum, straluceste si nu se ingrasa decat in 7 -8 zile cam asa Ma bucur ca te-am ajutat!

| Elena321 a răspuns:

Masti... ahh. Nu ar fi bune mastile.
Este bun galbenusul pus pe cap.
Uite cum se foloseste:
Intr-o farfurie pui 1-2 galbenusuri si le amesteci cu o furculita.
Apoi, ti le pui in cap. Lasi sa-si faca efectul 30 de min.

O sa mearga!winking
papa:*
sper ca ti-am fost de folos!

| butterfly95 a răspuns:

Nu stiu masti! Dar stiu de ce ti se ingrasa asa de repede parul: Pentru ca il speli prea des si parul s-a obisnuit asa, incearca sa il speli sambata, marti si joi. Si el se va obisnui asa, deci nu vei mai avea nevoie sa il speli prea des!

| andreea93_9801 a răspuns:

Bunahappy si eu am aceeasi problem aprox de 1an. nici eu nu mai stiu ce sa fac ca sa nu se mai unga parul atat de repede.Eu cand merg la scoala trebuie sa fac baie in fiecare zii.straight face

| Craciunitza a răspuns:

Apa cu lamaie. Cand te clatesti, pune intr-un vas putina apa cu sucul de la o lamaie stoarsa. Inlatura grasimiea. Am testat personal. Sper sa te ajute si pe tine.

| delia9 a răspuns:

Date cu serionsadioghiro sau cu volumes chorelis