| Cristinica80 a întrebat:

Parul mi se ingrasa foarte repede. De exemplu daca il spal astazi, sta bine maine iar a doua zi deja incepe sa se ingrase. Il spal de 2 ori pe saptamana si nu folosesc nici un fel de produse precum spuma sau fixativul. M-am saturad de problema asta. Ce as putea face pentru a scapa de ea? Stiti metode care dau rezultate? Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Foloseste sapun lichid timp de o saptamana. Spala-l la 2 zile.

| Deyutza1039 a răspuns:

Buna, eu nu am problema asta pentru ca am parul normal dar cunosc persoane care aveau parul gras inainte sa foloseasca Was&Go cu urzica. big grin Incearca...cine stiewinking

| Seby1994 a răspuns:

Incearca placenta.un produs care il gasesti la farmacii sau in magazine. dupa baie, il aplici pe tot parul umed, timp de 15 minute, apoi te clatesti. Mult noroc!

| AndreeaDiana9999 a răspuns:

Incearca sa nu il periezi asa de des sa nu pui toata mana pe el si sa il tii strans, dar stai linistita eu ma spal pe cap cam zi de zi.winking

| QuiPp a răspuns:

Tratamentele naturiste sunt cele mai bune, incearca samponul Favisan pentru problema ta :X.

| GameOverBitch a răspuns:

Heei. Si parul meu se ingrasa la fel de repede, si am cautat, si m-am informat, si se ingrasa foarte repede din cauza caldurii. ^_^ Daca vrei sa nu mai ai probleme de acest gen, nu folosi balsame scumpe sau alte prostii, solutia este sa te speli mai rar pe par, chiar daca ai parul gras, il prinzi cateva zile, si gata. E mai bine asa, deoarece cu cat il speli mai des, cu atat se ingrasa mai repede.
Succes. :*

| maria33 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema. Am ajuns sa ma spal pe cap o data la 2 zile ceea ce nu este prea sanatos, insa am descoperit de pe internet o metoda super si deloc costisitoare. Dupa ce te speli cu sampon si te clatesti cu apa, storci o lamaie intru pahar si cu zeama de clatsti din nou pe par. Este destul de simplu si rezulatul e foarte bun.

| lalalapsfedr a răspuns:

Bună. păi dacă aplici balsam, de exemplu, nu pune si la radacină fiindcă se ingraşă repede, asta este si pentru măsti pe părul umed, incearcă să te clatesti cu otet de mere, ai o senzatie fresh si otetul de mere nu MIROASE. Fundă?