| AxelSixx a întrebat:

Am şi eu următoarele 2 întrebări:
1) Am auzit şi am citit despre o masca de faţă pe baza unui amestec de miere şi suc de lămâie.
Ce credeţi despre această metodă pentru a scăpa de acnee şi de punctele negre? A încercat cineva? Da dezultate?
2) Vreau de ceva timp sa mă vopsesc cu o culoare mai deschisă, eu având părul brunet iar vopseaua este de culoare albastru deschis.
As vrea sa o aplic fără sa mă decolorez şi fără sa îmi stric părul. As putea sa mă vopsesc normal sau am nevoie de decolorare? Ce altceva mi-ati recomandă sa ajung la culoarea dorită?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu stiu daca ajuta pentru acnee. Este posibil sa iti mai lumineze fata si sa mai usuce din cosuri.
Daca vopseaua este albastra si nu brunet cu reflexe albastre, s-ar putea sa fie nevoie sa te decolorezi. Este posibil sa prinda si pe parul tau natural, insa nu cum este pe cutie.

1 răspuns:
| osFtSu a răspuns:

1. Din pacate nu scapi de acnee, dar te sfatuiesc sa folosesti masca pe baza de miere e buna pentru hidratare si lamaia pentru curatare si albire. Am folosit si eu amestecul (dar am tenul curat) si am fost multumita.:* 2. Eu mi-am deschis parul in timp fara decol pana l-am adus la un saten deschis, nu folosi decolorant o sa-ti cada parul in cantitati industriale.winking