| chokobo a întrebat:

big grin
Am 14 ani si as vrea sa ma vopsesc mov inchis.
Parul meu natural este brunet inchis si as vrea sa stiu daca trebuie sa imi decolorez parul sa obtin culoarea sau pot sa imi aplic culoarea peste.
Stiu ca decoloratul nu e bun pentru par, de aceea as vrea sa nu ma decolorez, sau sa ma decolorez o nuanta mai deschisa de par
Mersi mult happy daca aveti ceva modele de par mov inchis as vrea sa mi le dati.

3 răspunsuri:
| dianainsta01 a răspuns:

Sincer, eu cred ca e cam foarte devreme sa te vopsesti, si mai ales sa faci o schimbare asa radicala ca asta. pentru ca o sa iti treaca perioada asta de ''hipstareala'' sau cum vrei sa o numesti si apoi o sa regreti foarte mult. vorbesc din proria experienta, eu am fost roz. si mai ales ca parul brunet este o culoare foarte frumoasa, pe care nu o au asa multe persoane.
dar daca vrei sa iti raspund la intrebare, daca vrei sa fie mai intens movul trebuie sa il decolorezi, ceea ce din nou, e pacat. ai putea mai intai sa folosesti solutia aceea mov de la farmacie, nu stiu cum se numeste exact, care dureaza doar o spalare-maxim doua. sper ca te-am ajutat.

| chokobo explică (pentru dianainsta01):

Mersi mult. nu cred ca e o perioada de ''hipstareala'' avand in vedere ca imi doresc asta de cand sunt mica happy

| Telepatica a răspuns:

Buna, cred ca deja te-ai vopsit si vreau sa spun ca si eu imi doresc asta de ceva timp, am vorbit cu mama mea si la vara ma lasa sa imi fac parul mov permanent si sunt in culmea fericirii, tie iti place cu ti-a iesit?!