| FlorinaRuby a întrebat:

Bunahappy Am parul brunet inchis, vreau sa imi fac varfurile mai deschise la culoare, gen ombre.am mai incercat odata fara decolorant insa vopseaua nu s-a prinssad ma gandeam.
1.are ceva daca imi vopsesc varfurile intr-o culoare deschisa si dupa in culoarea pe care o vreau?
2.sau exista o metoda de a se prinde vopseaua fara decolorare?

Nu vreau sa-mi decolorez parul pentru ca mi-e frica sa nu-l deteriorez prea tare pentru ca oricum il intind.si la salon se foloseste decolorantsad asa ca vreau sa fac asta acasa prin alta metoda.am nevoie urgent de un raspuns! mi-ati fi de mare ajutor, multumesc mult!

FUNDAAAA! laughing :*:*

Răspuns Câştigător
| Mikyyela a răspuns:

Nu cred...am o matusa care a facut la el. Avea parul brunet inchis de tot si s-a dat cu blond si apoi cu roscat [bineinteles ca roscatul i-a iesit putin mai deschis din cauza blondului dar nu prea mut.].Dar totusi daca as fi in locul tau eu nu as risca.Chiar daca iti iese portocaliu o sa se vada frumoas ca portocaliu cu negru se potriveste(dar poti mai intai sa te apuci sa-ti faci tot parul iti faci acolo o mica suvita si te orientezi daca iti place sau nu nuantahappy. daca asculti sau nu sfaturile mele asta e pr tahappy...iti urez mult succes. :*

5 răspunsuri:
| Mikyyela a răspuns:

Nu cred ca exista metoda! si poti sati vopsesti de ex intr-un blond (cel mai deschis blond pe care gasesc) si apoi culoarea pe care o preferi... happyfundita?

| FlorinaRuby explică (pentru Mikyyela):

La asta ma gandeam, dar mi-e sa nu imi iasa portocaliu din cauza blondului...

| Mikyyela a răspuns (pentru FlorinaRuby):

Nu cred...am o matusa care a facut la el. Avea parul brunet inchis de tot si s-a dat cu blond si apoi cu roscat [bineinteles ca roscatul i-a iesit putin mai deschis din cauza blondului dar nu prea mut.].Dar totusi daca as fi in locul tau eu nu as risca.Chiar daca iti iese portocaliu o sa se vada frumoas ca portocaliu cu negru se potriveste(dar poti mai intai sa te apuci sa-ti faci tot parul iti faci acolo o mica suvita si te orientezi daca iti place sau nu nuantahappy. daca asculti sau nu sfaturile mele asta e pr tahappy...iti urez mult succes. :*

| sorina_2296 a răspuns:

La culoarea ta de par, decolorarea este singura metoda. Imi pare rau da este singura varianta.

| JammyLove a răspuns:

Eu am suvite blonde si mi le.am facut cu decolorant dar nu s.a deteriorat :]

| FlorinaRuby explică (pentru JammyLove):

Si eu am avut, insa suvitele sunt altceva, eu vreau sa imi vopsesc cam un sfert din par...si pe deasupra folosesc si placa happy