| anonim_4396 a întrebat:

Am tenul mixt, de fiecare data cand pun mana pe nas e uleios :-&. Am cateva cosuri negre pe varful nasului, si cosuri pe frunte si nas. cum as putea scapa de ele?

Răspuns Câştigător
| mCamii22 a răspuns:

Buna. Si eu am tenul mixt. Pentru punctele negre folosesc odata pe saptamana benzi speciale pentru punctele negre. Cosurile o sa iti dispara ele cu timpul numai sa nu le strangi, incercand sa le scoti ca iti vor ramane cicatrici urate.
Zineryt este antibiotic si nu e prea bine sa il folosesti de capul tau deoarece iti poate cauza probleme grave si folosit in exces da dependenta.
Insa cel mai bine ar fi sa mergi la un dermatolog daca problema se agraveaza.
Sper ca te-am ajutat. Pupici.

5 răspunsuri:
| BBiiiaa a răspuns:

Daca ai tenul foarte gras, spala-te pe fata mai des cu un sapun cu sulf. Iar in privinta cosurilor..http://www.youtube.com/watch?v=-CU0kIvMq8E Poti si sa folosesti o rosie taiata pe care sa o dai pe fata si renunta la fond de ten(asta daca esti fata si folosesti:)) )

| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca benzile pentru punctele negre, le gasesti la supermarketuri. Sunt foarte bune.

| IrinaRebeca222 a răspuns:

Pentru puncte negre, exista niste benzi speciale la farmacie. Cat despre cosuri, nu incerca nici o crema, am incercat eu vreo 10 si fara rezultat. Da-te in fiecare seara cu zeama de lamaie pe fata, iar dimineata te speli.

| Maria997 a răspuns:

Zineryt se gaseste la farmacie :* fundita!

| xCristina2000x a răspuns:

Uite aici: http://www.eva.ro/......0797.html.
Sper ca te-am putut ajuta. :)