| auuuuch a întrebat:

Am tot vazut si pe strada si... peste tot foarte multi barbati care parca nu transpira nici macar putin. Cum de reusesc? Si eu imi fac 2 dusuri pe zi, si eu imi dau cu deodorant dar transpir rau.

7 răspunsuri:
| Annie a răspuns:

Din cauza hormonilor

| TheFreak9 a răspuns:

Nu stiu,si eu am un coleg care transpira zici ca are robinet sub brat,nu stiu ce sa zic,cum sa rezolvi, dar sa stii ca nu toti suntem la fel, asta nu o sa o poti schimba.

| Ayna a răspuns:

Deodorantul numai acopera mirosul, pe cind antiperspirantul lupta cu problema!
Bafta!

| camryn a răspuns:

1. cate kg ai?
2. ti se intampla asta numai vara sau in general, tot restul anului?
3. daca totusi ai o greutate normala si ti se intampla in general, indiferent de anotimp, atunci s-ar putea sa ai o hiperhidroza(crestere anormala a secretiei sudorale). poate sa apara in situatii de stres, sau la cel mai mic soc emotiv, si se amplifica la caldura, insa poate fi si de cauza genetica (de ex., mie imi transpira palmele, mai ales la cate un examen, tocmai cand trebuie sa termin mai repede de scrishee hee )
nu cred ca exista vreo persoana pe lumea asta care sa nu transpire, mai ales in perioada asta. daca totusi nu ti se pare normal sa transpiri asa, poti sa consulti un medic de familie, sau mai bine un dermatolog, ca sa iti dea un tratament adecvat (ca asa gasesti pe internet tot felul de produse si nu ai de unde sa stii daca vor avea vreun efect)...

| fly4love a răspuns:

Cate kg ai?

| 3v3LyNuK a răspuns:

Iti poti da cu anti-perspirant caci deodorantul face doar ca sa nu miroasa transpiratia sper ca te-am ajutat, fundita?

| Stephx a răspuns:

Depinde de persoane, altele transpira altele chiar deloc... daca esti ingrijorat/ta poti merge la doctor... da stiu suna jenant, dar chiar sunt tratamente pentru asa ceva daca cumva ai ceva acolo ce te face transpiri. Succes :*