| BiancaB_2401 a întrebat:

Am un eveniment la care voi purta o rochie simpla, deasupra genunchilor rosie din tafta. Ce machiaj mi-as putea face? (mi-l fac la salon), niste poze mi-ar fi de folos. Funda!:*

3 răspunsuri:
| MadneSsCat a răspuns:

Ar tebui un ruj rosu care sa iasa foarte bine in evidenta, fond de ten, rimel, iar la ochi smokey eyes : http://www.google.ro/......tp?/imgres :D)
http://www.google.ro/......tp?/imgres
cam asa zic eu ca ar merge bine :D

| LifeLife a răspuns:

O data c ai rochia simpla asa ar trebui sa fie sh machiajul... sh cred ca ar trebui sa il asortezi dupa cum te imbraci machiajul.

| OoGAGoO a răspuns:

Poi ar merge sa te machezi in felul urmator:La ochi iti poti da cu un rosu foarte deschis, dar sa iasa in evidenta, cu rimel, fond de ten (mai mult sau mai putin depinde daca ai cosuri sau nu), ruj rosu dar sa nu iasa asa de mult in evidenta si parul depinde cum vrei daca ai breton sau nu...iar daca vrei ti-l poti face si acasa daca ai ce-ti trebuie :d... sper sa-ti fie de folos rasp meu!