| Smileisfree a întrebat:

Am un majorat in fix o saptamana si mi-am cumparat niste pantofi cu toc (13 cm)batting eyelashes. Este a doua pereche de tocuri de 13 cm cumparata (prima a fost la banchet) dar diferenta dintre ele este ca cele de la banchet aveau tocul gros, acestea au toc cui :-s. Nu sunt prea multumita de cum merg pe tocuri, nici la banchet nu prea am fost sad. Deci, intrebarea mea este : Cate minute (sau ore) pe zi trebuie sa merg prin casa timp de o saptamana ca sa ma obisnuiesc pe tocuri?

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Trebuie sa mergi ca lumea pe afara, nu prin casa. afara pasesti intr-un fel, e spatiu mai mare, e asfalt, in casa pasesti altfel - nu ai loc sa faci pasi seriosi ca afara si ai covor, parchet, gresie, e altceva. de ce ti-ai luat iar asa de mari daca nu ai fost multumita de primii? nu prea faci mare lucru intr-o saptamana, e si o chestie de fizica, inaltimea tocului iti schimba pozitia centrului de greutate si corpul trebuie sa invete sa se adapteze acelei pozitii. cine ar fi zis ca-i asa de complicat sa porti tocuri, nu? laughing te ajuta sa iesi afara dar sa fi cu cineva pe care sa-l tii de brat, iesi seara pe intuneric cu o prietena/prieten sau cu cineva din familie sa te ajute.

| pisikutzza22 a răspuns:

Eu zic sa pui tocuri si afara nu numai in casa ca sa te obisnuiesti.de exemplu la un suc sau la film la discoteca in orice ocazie merg purtate

| Smileisfree explică:

Stau la casa, pot sa merg prin curte big grin Vreau doar sa stiu cat timp pe zi imi trebuie.