| YoYo_BoMbOnik@ a întrebat:

Am fost la shopping la un magazin Jordan, si am vazut o pereche de pantofi cu toc pe marimea mea.Mama nu mi-a cumparat fiindca tot spunea ca la 10 ani nu ai voie sa porti tocuri pentru ca iti deformezi picioarele, dar imi placeau foarte mult.Eu am 10 ani si sunt foarte bine dezvoltata.Pantofii aveau tocul lungime 11cm si latime 5, 5 cm. E bine sa port la varsta mea asemenea pantofi cu tocuri?

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Nu există băi frate limită de vârstă pe site-ul ăsta?

5 răspunsuri:
| šρяίηģ a răspuns:

Mama ta are dreptate. Daca chiar vrei sa porti si tu tocuri, ia-ti sandale cu toc de 3-4 cm. Un toc de 11 cm ti-ar deforma piciorul plus ca nu ai varsta necesara. Mai asteapta pentru ca atunci cand vei fii mare, te vei satura de atata purtat de tocuri la serviciu, la ocazii... Toate la varsta lor! Nu te supara pe mama ta fiindca acesta nu este un motiv de cearta...:* Take care!

| patriciabianca39 a răspuns:

Nu, bu este bine pentru ca pantofi ar arata urat pentru ca esti prea mica

| patriciabianca39 a răspuns:

Wow! Deci i`ai dat funda cuiva care nici nu ti-a dat un raspuns corect?!?!?!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru patriciabianca39):

Ca sa vezi si tu, pe ce raspuns de 2 lei a dat ea funda, copil ce vrei.

| Delia a răspuns:

Sigur ca esti prea mica pentru asa tocuri. E si nesanatos, si nici nu ii sta bine unei fetite de 10 ani pe tocuri.Nu conteaza cat de dezvoltata esti.Ca sa fac o comparatie pe intelesul tau, cum i-ar sta unei bunicute mai in varsta in fusta mini? Ei, asa e si cu tocurile.Toate la varsta potrivita. Te sfatuiesc sa o asculti pe mama cand iti da un sfat, pentru ca se gandeste la binele tau in primul rand.