| RebelSoul_4899 a întrebat:

Am un tic, sa imi rod unghiile...De multe ori imi pun unghii false.sau le las pe ale mele le las sa creasca o saptamana 2 saptamana...si cresc un pic si incep sa le rod.doar de cateva ori le-am avut mari.Deci ce metode aveti sa scap de acest tic? si stiu ca exista o oja cu gust naspa.Stie cineva cum se numea si de unde pot sa o cumpar? Parca avea la avonthinking

Răspuns Câştigător
| XDead a răspuns:

Uita-te aici http://www.sanafarm.ro/lac-nu-unghii-roase-frenchi-products-p-2233.html. Sper sa fie ceea ce cauti! Bafta.

5 răspunsuri:
| ganton a răspuns:

Te ambtii in ***

| TheAdmiston a răspuns:

Am avut si eu acest tic.Am mers la doctor si mi-o spus ca nu e tic ci o reactie a organismului la lipsa de calciu.cum vine reactia asta nu stiu.dar poti merge la farmacie si sa cumperi calciu lactic si vitamina d(de) ea ajuta la fixarea calciului in organism.In 2 saptamani nu vei mai simti nevoia sa-ti rozi unghiile.
NU cumpara nici o crema cu gust "naspa" pentru ca nu va avea efect.te vei chinui.ca atunci cand ti post. sau cand ti foame pune niste ardei iute sau ketchup picant sau orice care nu-ti place va face asta ca sa nu-ti mai fie foame?big grin

| JosCenzura a răspuns:

Habar nu am de oja aia.nu sunt fata:]]. Deci: Ticul asta e pe sistem nervos.Cand iti vine sa iti rozi unghiile, gandeste-te la altceva sau... puneti un elastic pe ambele maini si cand te gandesti sa iti rozi unghiile tragi de elasticul ala si asa, de frica o sa scapi de tic. Sper ca te-am ajutat!

| RebelSoul_4899 explică:

Calciu nu are cumlaughing)eu daca nu mananc lactate pe zihappy e grav

| RebelSoul_4899 explică:

Calciu am destul, mult chiar...+ ca mananc lactate in fiecare zii.si nu e crema pentru unghii este oja...si da happy daca mananc ceva ce nu imi place numai pot manca dupatongueMultumesc pentru raspunsurihappy