| StEpHy_8173 a întrebat:

happy am probleme cu unghiile mele naturale big grin, as putea sa imi pun unghii cu gel? big grin am 13 ani happyunghiile nu le vreau foarte mari.deci as putea?big grin
dau funda.big grin

Răspuns Câştigător
| LissLiss a răspuns:

Heii!:* Adevarul este ca nici eu nu am fost niciodata prea multumita de unghiile mele naturale, asa ca mi-am pus unchii cu gel chiar la 12 ani. Iti spun euu ca nu se intampla nimic, nimeni nu a spus ca nu e sanatos sau ceva! Numai vezi ca te costa in jur de 50 de lei (pe mine atat m'a costat) dar nimeni nu iti poate garanta cat de mult iti tin sau asa; asta depinde de cum le ingrijesti tu si ce faci cu ele! O prietena si'a pus unchii cu gel si nu a tinut'o decat 5 zile happy dar pe mine m'a tinut in jur de peste 2 saptamani (sincer nu mai stiu exact cat).Dar uite daca doresti poti sa te consulti inainte cu o manichiurista si sa te interesezi sti tu ca sa nu iti para rau sau ceva dar eu iti recomand! Cu siguranta nu ar avea ce sa se intample cu unchiile (cum ar fi sa se dezitrateze sau cevalaughing ), asta ar fi ultima problema! Eu sper ca ti'am fost de ajutor! funda?smug

4 răspunsuri:
| Iasmiine a răspuns:

Eu mi-am pus de la 12 si nu am patit nimic.

| byby54 a răspuns:

Esti cam tanara pentru unghii cu gel asa ca te ai putea duce la un salon pentru ca doamna de acolo sigur stie ce sa-ti faca

| Luu_3393 a răspuns:

Pai am vazut ca nu afecteaza deloc unghia ...ba chiar o protejeaza. Deci poti sa-ti pui daca te lasa parintii

| elys_2999 a răspuns:

Pai eu mi-am pus unghii cu gel nu foarte mari si nu m-au incomodat deloc deci nu cred ca te-ar putea deranja prea multthinking dar daca ai probleme cu unghiile naturale te sfatuiesc sa le lasi putin sa creasca pentru ca atunci cand iti pune unghiile cu gel trebuie sa iti bage un sablon sub ale tale. Daca nu poti sa iti pui cu tipsuriwinking