| Asdgbxm a întrebat:

Am unghii cu gel si mi-am rupt o unghie foarte rau din carne. A curs mult sange si nu stiu exact de unde e rupta.Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Să pui niște spirt să dezinfectezi și eventual pune un plasture 2-3 zile până se mai închide rana.

2 răspunsuri:
| FlorinTma a răspuns:

Buna, imi pare rau de ce ai pățit dar trebuie sa nu o lasi sa se infecteze!
Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai cu apa oxigenata apoi imbiba o carpa sau bangaj in tinctura de iod tine acolo o zi apoi o dai jos posibil sa iti cada eu la piciorul drept din cauza gelului am ramas cioanta?