| Melissa_4345 a întrebat:

Am vazut la mai multe fete ca si-au dat cu ceva pe sprancene si si le-au facut mai negre. se vede foarte frumos, nu e fard in orice caz. dar as vrea sa stiu si eu cum se numeste, de unde pot cumpara si cam cat ar costa asa ceva.hee hee daca stiti big grin

funda. mersi mult:*

8 răspunsuri:
| dedfgv a răspuns:

1. sau pensta de tot si si-au facut tatuaj
2.sau vopsit9de preferat la asalon)
3.au flossit trimel pentru sprancene(este la oriflame)
http://ro.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=19297
4.ori un creion dermatograf apropiat de noanta parului
http://ro.oriflame.com/......tail.jhtml

| maftei a răspuns:

Si eu ma fac cu asa ceva dar ma duc la salon.Acolo au vopsea speciala pentru asa ceva si nu ma costa decat 20lei cu tot cu pensat.Si nu cred ca se gaseste de cumparat doar sa vb cu cei de la saloane

| yhsay a răspuns:

Pei poti incerca un rimel de gene (eu nu stiu decat de Oriflame - si e destul de bun) sau, a doua varianta, ar fi vopsirea lor. Daca doar vrei sa-ti accentuezi forma sprancenelor, poti folosi si-un creion special apropiat ca nuanta. Rimelul nu stiu exact cam e, in orice caz pana-n 20 de lei, creionul 7-8 lei (nu sunt foarte sigura) si vopsitul e recomandat la salon pentru ca e o zona foarte mica si sensibila, deci variaza dar banuiesc ca nu e foarte scump. Sper ca te-am mai lamurit cat de cat :*

| cess a răspuns:

Creion pentru sprancene, si eu in folosesc big grin se gaseste in avon/oriflame cu numai 12 lei :*

| HappyUserUnknown a răspuns:

Ori e tatuaj (te penseaza definitiv si iti tatueaza sprancenele), ori e rimel, ori creion de ochi negru thinking altceva nu vad ce ar putea fi happy.

| Dianna04 a răspuns:

Eu cred ca e vopsea de sprancene happy se gaseste in magazine si nu consta mai mult de 10 lei :*

| bibizsuzsi a răspuns:

Este vopsea henna(naturala) pentru gene si sprancene.Nu stiu daca asta se foloseste la salon, dar chiar frunctioneaza henna.
Iti recomand sa incerci, se gaseste la plafar.
Bafta!

| coryna_7140 a răspuns:

Buna Melissa. La Avon este un creion pentru sprancene e profesional si e f bun, e 13.99 lei.