| ZeulMuschilor a întrebat:

Am vazut pe eMAG un aparat epilare definitiva la 500lei, o fi pe bune sau e scam?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista aparat de epilare definitiva!
Nu mai puneti botul la toate minciunile si reclamele, ca nu exista asa ceva, odata ce parul creste hormonal, continu, pana la batranete!
Trebuie sa recunosc ca acum multi ani am furat-o si eu, cumparand unul superperformant de vreo $2000, dar nu a facut nimic, doar o epilare normala si atat.

Ulterior am apelat la epilarea "definitiva" cu laser, unde am mai lasat $1000 la un centru dermatologic, care facea asemenea sedinte profesionale, si dupa 10 sedinte am fost fericita ca nu mai crestea, dar a revenit complet cand s-a facut 1 an si de atunci tot creste normal, ca asa-i natural pentru toti oamenii, odata ce hormonii nostri functioneaza toata viata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e scam, doar ca sa nu te astepti sa functioneze ca cele profi.
vorba vine definitiva cu aparatele alea,

| dullcat a răspuns:

Considerand ca niste sedinte la salon costa mult mai mult, e greu de crezut ca functioneaza pentru doar 500 de lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca după ce îl folosești, părul să nu-ți mai crească vreo luna, două, dar asta nu înseamnă că nu o să-ți mai crească deloc.

| Miruna333 a răspuns:

Este IPL, lumina pulsata, nu cu laser ca in saloane. Nu da rezultate

| ZeulMuschilor explică (pentru Miruna333):

Nici daca il folosesc timp de 6 luni? In fiecare zi?

| Miruna333 a răspuns (pentru ZeulMuschilor):

Nu, nu are putere, e un dispozitie

| dragodana a răspuns:

Salut!
Review-urile ce zic?
Cel mai probabil este un aparat cu 1000000 de impulsuri dupa care il arunci.Trebuie sa faci exact cum spune in manual.Nu te faci in fiecare zi, ci la o saptamana 2-3.
Parul se rareste dar nu dispare niciodata.
Eu ma epilez cu laser la salon.Este dureros, scump, dar isi merita banii.Nici dupa 6 sedinte parul nu a disparut total, doar unele fire de par sunt ca puful(nu se mai vad)

| ZeulMuschilor explică (pentru dragodana):

Majoritatea 5 stele. Altele de o stea

| katin a răspuns:

Definitiv, inseamna sa-i smulga radacina si sa nu mi creasca niciodata. Or asta nu se intampla.