| SaraMariaElena a întrebat:

Anutor! Am 12 ani jumate si am vergeturi pe picioare si nu sunt doar cateva, am picioarele pline! Am facut 4 ani de gimnastica si am masa misculara foarte dezvoltata! Le am de ceva timp dar nu stiam ce sunt, deja le am in stadiul doi (albe). Am auzit ca nu mai pot scapa de ele dar poate ca sunt mai mica nu stiu vor disparea cu timpul sau ceva? Imi puteti sugera cateva retete cu efect sigur va rog care le poate diminua?

Răspuns Câştigător
| AutumnDay a răspuns:

Accepta-le, e cel mai bun lucru pe care il poti face, decat sa devii complexata si obsedata de propriul corp. Si eu am multicele si albe pe coapse de cand aveam cam 14-15 ani si am inceput sa ma dezvolt rapid in acea perioada. La inceput eram extrem de crizata si credeam ca lumea ia sfarsit pentru. mine si ca o sa ma calugaresc, si tot tacamul happy Acum am 20 de ani si sunt constienta de faptul ca sunt lucuri mult mai importante decat sa iti concentrezi atata atentie asupra unor vergeturi.
Am incercat mai multe creme si uleiuri de corp, insa cel mai bine mi-a facut uleiul de migdale dulci. https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10043108 Acesta, presat la rece. Il gasesti la aceasta farmacie din Bucuresti sau la orice plafar, posibil si la alte farmacii, insa va costa cu 3-4 lei mai mult. Mi-a facut mult bine si mi se pare ca nu mai sunt la fel de vizibile si iesite in afara ca inainte. De asemenea, mi-a facut mult bine cand mi-au aparut diverse iritatii pe gat sau pe fata.
Pretul e mititel si merita sa-l incerci. In orice caz, va fi mult mai bun decat o asa-zisa crema antivergeturi cu pret mult mai mare.

1 răspuns:
| Mia999 a răspuns:

Daca sunt vechi poti doar sa le ''maschezi' ' cu diferite creme de la farmacie dar fara prea mare efect spun din proprie experienta pentru ca si eu le am. Nu dispar de tot niciodata doarr o interventie chirurgicala si injectii direct in vergetura le pot atenua.Este nevoie de interventia unui specialist in chirurgie estetica.