| Mario1994 a întrebat:

Apidermin e crema hidratanta sau e o prostie care face rău? Care a folosit? De exemplu pe mine nu m-a ajutat

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Am tenul mixt, de la gras, sensibil si cand si cand uscat, crema de la Apidermin imi hidrateaza tenul. Are consistenta grasa, desi se absorba rapid in piele, nu lasa luciu pe ten.

| danut a răspuns:

Apidermin este un produs consacrat, sotia mea il foloseste de peste 30 de ani si nu are de gand sa-l schimbe.

| Delcatty a răspuns:

Am folosit si a mers bine. E pentru tenul uscat, cel mult normal.
E facuta din produse apicole, din laptisor de matca. Poate pe tine nu te ajuta din ceva cauze de care nu imi dau seama. Atunci ai doua variante:
- testeaza mai multe creme hidratante, vezi care ti se potriveste
- mergi la un dermatolog sa te consulte, poate ai nevoie de ceva mai special

| Mario1994 explică (pentru Delcatty):

Dacă testez multe creme hidratante îmi pot îmbătrâni tenul mai rău. De acea mă tem.

| Delcatty a răspuns (pentru Mario1994):

Pune pe o portiune mica, de test, si vezi cum reactioneaza. Nu e nevoie sa iti pui pe toata fata.

| Mario1994 explică (pentru Delcatty):

Și cum îmi dau seama după efectul cremei?

| Delcatty a răspuns (pentru Mario1994):

Cum ti-ai dat seama pana acum?
Uscaciune, mancarimi, aparitia punctelor negre, albe si cosurilor, excesul de sebum in acea mica portiune...