| BruneTTe a întrebat:

Are careva placa Respect de la Rowenta? Ma cam tenteaza s-o cumpar dar vreau sa stiu daca merita. de ars parul sunt sigura ca il arde[mai putin dar tot il arde] dar as vrea sa stiu daca macar intinde bine :-s multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| veveroi a răspuns:

Oooflaughing ai cauzt prada reclamei

deci practic placa aia nu face nimic special doar ca are optiuni numite " sanatos, fragil si deteriorat" din cate imi aduc aminte.si pentur fiecare e o anumita temperatura: pentru sanatos e cea mai mare si pentur restul e mai mica automat se intinde si mai greu fiind temeperatura mai mica. dar chestia asta o poti face si cu orice placa cu display pe care iti afiseaza temperatura.

eu am o placa de cam 2 ani una babyliss nu stiu daca a auzit cineva de ea.tot asa cu display cu ceramica e buna si nu mi s-a stricat niciodata. spre deosebire de ce aud pe la toate prietenele si reparatul placii nu este asa ieftin.

deci nu merita banii si eu iti propun sa te mai uiti si sa fi foarte atenta la optiuni.iti recomand una subtire pentru ca astfel poti crea mai multe tipuri de coafuri, cu ceramica destul de groasa si nu te lasa pacalita de timpul in care se incalzeste ca nu salvezi nimic cu 30 de secunde sau un minut.cu cat se incalzeste mai repede cu atat stratul de ceramica sau stiu eu ce are pe acolo este mai mic. si temperatura cat mai mare astfel incat sa dai o singura data si suvita sa se intinda pentur ca ti-l arzi mai mult daca dai de multe ori.

si incearca sa iti intreti parul cu masti naturale saptamanale sau lunare.conteaza foarte mult sa stii.

sau chiar protectie pentru placa( se gaseste in magazinele astea mai nou, dar si in orice salon)

bafta!:*

2 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

@veveroi : deci daca optezi pentru "sanatos", iti distruge si ce ti-a mai ramas, nu?laughing Cat de penibili pot fi, nu stiu ce sa mai inventeze!

| Misssy a răspuns:

E f buna am si eu d 2 ani si inca merge