| HwsKi a întrebat:

Are ceva daca imi fac tatuaj de la 14 ani? Adica pielea nu se va intinde odata cu tatuajul?

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, trebuei sa te informez ca, nu este legal sa ti se faca tatuaj la 14 ani si nu vei gasi pe nimeni sa ti-l faca.
Apoi, nu-i indicats a faci la varsta asta tatuaje, pentru cam tu esti in crestere si pielea se intinde, ajungand in cativa ani, un desen deformat.
Daca tot iti doresti tatuaje la varsta asta, foloseste markere sa-ti faci tatuaje, sau chiar stikere din comert, pentru tatuajele temporare, care se curata dupa cateva spalari.

| LPCTSTR a răspuns:

Dacă vrei să arăți ca pușcăriașii/motocicliștii ăia cu "tatuaje"(zis și "piele colorată") întinse și șterse, atunci "da", ești liber (asta dacă ai acordul părinților sau al tutorelui legal (pentru că cei care fac astfel de orgii comit o ilegalitate dacă minorul nu are acordul părintelui sau tutorelui)).

| RobertMoon a răspuns:

Până la vârsta de 16 ani nu îți poți face tatuaj, și atunci cu acordul părintelui care semnează un document la salonul respectiv de tatuaj. De la vârsta de 18 ani îți poți face fără probleme.

| Yurisa a răspuns:

Ba da

| Justme1997 a răspuns:

Are ceva ca este ilegal si ai regreta ca ai fost prost toata viata. Conform profilului, tu nu ai nici macar 14, ai 13 împliniți in iulie. Stai acasa cuminte cu tatuaje de la guma, copilas de clasa a 6a

| Uvox a răspuns:

Ba nu. Tatuajul se va întinde odată cu pielea.
Asa ca renunta sau macar amână până la 65 de ani.
Te rog.

| TheMusicBoy a răspuns:

Sti ai putea sa iti faci tatuaje semi-permanent in fiecare an. Si pana la 18 ani te decizi daca chiar vrei sa iti faci un tatuaj permanent. Si pana la 18 ani te mai poti decide unde sa ti-l faci si sa nu regreti la 30 de ani ca ti l-ai facut! Noapte placuta, buna si vise cu tatuaje si tot ce vrei!

| wonderwoman123 a răspuns:

Doar dupa 50 de ani. Nu e nimic in neregula cu asta. Numai ca trebuie sa ai scris acordul parintilor.

| barosanu69 a răspuns:

Stai dracu si joaca-te cu jucariile tale

| HwsKi explică (pentru barosanu69):

Mai bine ai tace dracu din gura si nu te-ai baga ca musca in curu-l calului peste tot.

| dororo a răspuns:

Nu se intinde

| Ofataobisnuita1103 a răspuns:

Eu nu îți recomand să-ți faci tatuaj la 14 ani.
In timp va arata și ce în ce mai urât.
Am eu un unchi care are un tatuaj. Acum că a îmbătrânit tatuajul lui arată groaznic.

| HwsKi explică:

Altu', si tu ai venit aici pentru a face hate? Te dracu de rabla ce esti.

| HwsKi explică:

Pai in sula mea de musca ce esti, eu doar am intrebat ma mucosule, nu am zis ca imi fac, baga-mi-as cardanu' in capul vostru de imbecili avortati.

| HwsKi explică:

Ai terminat ma poponarule? Sa ti-o trag cu tot neamul meu, inca ceva, e viata mea si fac ce vreau cu ea, k?

| HwsKi explică:

Pai pe mine daca ma vezi dupa gratii, ma vezi ca am facut ceva, nu ca tine, *** iepurii in *****.

| djrex122 a răspuns:

E și ilegal, trebuie semnătura părinților+ acordul lor pentru așa ceva și nu cred că vei supărta tu tatoajul până la 30 de ani măcar!