| Bayan_Nidal_1995 a întrebat:

As dori sa ma apuc de modeling, am 182 cm si as dori sa stiu masurile corpului ideala pentru piept,talie, solduri. De exemplu la femei e 90 60 90. Pentru barbati cum e?

Răspuns Câştigător
| LauraHM a răspuns:

Pai chestia cu masurile e relevanta...nu toate modelele au de ex 90 60 90 si 1 80, sunt destule exceptii. Eu ti-as recomanda sa cauti o agentie de moda serioasa si sa iti incerci norocul, ei o sa iti zica ce vor de la tine si cum ar trebui sa arati.In general trebuie sa ai o silueta supla, tonifiata...etc.Cauta baieti care fac modeling pe net ca sa iti faci o idee. De ex cea mai buna agentie de la noi e MRA. Poti trimite doar poze si niste detalii despre tine. Nu trebuie sa mergi la casting pentru inceput. Eu zic ca asta e o varianta foarte buna sa incerci! O seara buna!

3 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Depinde foarte mult si de trasaturile fete, corpului/ daca ai 4/6/8 patratele... din multe perspective poate fi privit un model happy. Cea mai simpla metoda este sa aplici la un centru de modeling pentru a fi mai sigur,

| Bayan_Nidal_1995 explică:

Mersi! La MRA ma duc. Pe formular ma intrebau aceste masuri... Si voiam sa vad daca ale mele corespund!

| LauraHM a răspuns (pentru Bayan_Nidal_1995):

Aha,inteleg... Eu zic sa trimiti formularul si dupa aia o sa afli daca esti ok pentru asta sau mai trebuie sa muncesti.happy Iti urez BAFTA!