| Ahhsgshvsg a întrebat:

Heii TPU, am o intrebare, cum as putea sa am șoldurile mai late si talia mai mica, tip clepsidra? Deja am forma corpului din nastere, asa insa vreau sa fie mai exagerat daca as putea spune, masurile mele sunt 89 bust, 58 talie si 90 solduri, pare okay insa am 1, 58 deci nu stiu dar vreau sa fiu mai subtire intelegetilaughing. Eu momentan am 47 kg si as vrea pana cand incepe scoala sa ajung la 43 kg, nu stiu daca ii mult sau putin dar asta e targetul meu, va rog sa-mi dati si mie o dieta si niste exercitii fizice care ma vor ajuta sa-mi latesc șoldurile si sa-mi subtiez talia, va rog sa nu va chinuiți sa scrieti comentarii gen dietele nu-s bune si chestii de genu pentru ca nu le voi lua in considerare, dau funda raspunsului cel mai folositor! ( repet happy Vreau un corp tip clepsidra: solduri late, talie subtire)

Răspuns Câştigător
| elleelena852 a răspuns:

Dieta vegetariana. E cam drastica dar iti face abdomentul plat si iti subtiaza talia. Incearca sa faci acasa exercitii de fitness ( gasesti si online exemple, videoclipuri etc) sau zumba. Fa exercitii pentru fese, pentru ca odata cu ele ti se latesc si soldurile. Fa si pentru coapse. Dieta pe care ti-am recomandat-o ajuta sa iti pastrezi forma corpului in proportile lui normale( de exemplu unele diete iti schimba forma corpului din pară in patrat etc), dar e cam drastica. Nu o ti mai mult de 2 saptamani( max) deoarece slabesti repede cu ea. Trebuie sa mananci intr-o zi NUMAI fructe. In alta NUMAI legume, in cealalta AMESTECATE etc. Cauta tu mai multe ca sa ai si un meniu bine stabilit. Pentru o talie mai subtire ar trebui sa urmezi si urmatoarele sugestii: 1. Fara prajeli! Poti fierbe sau găti la cuptor sau la gratar. 2. Bea apa cu lamaie pe stomacul gol. 3. Multaaaaa apaaaa! Baftahee hee

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da-mi voie sa ma indoiesc ca la 47 kg si 1.58 ai avea: 58-90-60
Pune o poza aici, sa te vedem!

| Ahhsgshvsg explică (pentru Violleta2022):

De ce as mintii avand in vedere ca am nevoie de ajutorhappy Uneori ma socatihappy

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ahhsgshvsg):

Oamenii mint din multe motive, iar daca tu aveai masurile declarate aici, ai fii stiu ca acelea sunt ale unei clepsidre perfecte.
Asadar, ai mintit!

Ca sa te credem, ca nu esti sincer si ai nevoie de ajutor, pune o poza aici!