| Picsxie a întrebat:

As dori si eu sa stiu de unde se aprovizioneaza magazinele importatoare de haine zara,bershka, stradivarius si de ce pretul din magazinele acelea este mai ieftin fata de magazinele oficiale?

Răspuns Câştigător
| ThinkOfMeWhenYouKissHer a răspuns:

Pai majoritatea magazinelor isi iau hainele de la disagneri care lucreaza pentru companiile lor, sau de la mari firme italiene/britanice, exemplu:Burberry.Si pretul e mai ieftin acolo (nu cu mult) pentru ca si magazinele oficiale au nevoie de profit si mai baga avansuri in pretul hainelor ca sa castige si ei ceva. funda?

| Picsxie explică (pentru ThinkOfMeWhenYouKissHer):

Ok dar de exemplu un magazin obisnuit care are printre altele si produse zara isi aprovizioneaza stocul din afara tarii (banuiesc)insa nu cred ca de la designer si il vinde un pic mai ieftin decat in magazinul oficial dar este original nu? pentru ca la multe firme de exemplu Guess Burberry din magazine sunt fake-uri

| ThinkOfMeWhenYouKissHer a răspuns (pentru Picsxie):

Merci pentru funda.probabil sunt fake, dar par chiar originale, pentru ca probabil sunt facute de ex de zara si cu acordul burberry au fost personalizate de ei ca sa para de firma, si merita mai putin decat dam in magazine, pentru ca multe nu sunt de calitate adevarata si din banii astia le mai ramane si lor ceva si platesc de ex si firmei burberry pentru a le-au permis sa imite stilul lor.happy