| SkrillexS a întrebat:

Cum pot face sa-mi creasca mai repede unghiile si sa fie mai rezistente :3?

Fundita c:.

8 răspunsuri:
| Duucu a răspuns:

Le bagi în suc de lămăie.

| Sebastian1996 a răspuns:

Cumpara-ti niste produse de la oriflame. Hrana pentru unghi, si lac cu intarire.

| SimoFralala a răspuns:

Heii! Poti incerca cu intaritor de unghii de la kallos sau maseaza-le cu ulei de masline/floarea soarelui, ori cu continutul unei capsule de vitamina E. Incearca sa tii mereu lac pe unghii, deoarece nu se mai rup asa des. Bafta!

| hannahm123 a răspuns:

Eu am o prietena care a incercat diferite produse insa niciunul nu a dat rezultat. Mie unghiile imi sunt rezistente si cresc foarte repede. Eu nu fac nimic special doar nu spal vasele whistling si nu le prea dau cu lac de unghii adica doar o data pe saptamana maxim de 2 ori daca am un eveniment important.

| wolvespain a răspuns:

Ca sa iti creasca ungiile repede si sa fie si rezistente, trebuie sa ai in primul rand grija de cuticule. Cumpara ulei de cuticule si foloseste-l din abundenta. Sa nu cumva sa ti le tai! Ele sunt acolo sa sa protejeze corpul de bacterii. Si, daca vrei mai multa siguranta, poti sa cumperi intaritor de unghii. Este ca un lac de unghii si se gaseste la sephora, douglas si chiar si in kaufland. Si ca unghiile sa fie sanatoase si albe, trebuie sa ai o dieta echilibrata. Succes!

| saby00 a răspuns:

Eu folosesc dizolvant intaritor de unghii de la farmec si e super bun ( nu trebuie neaparat sa-ti iei oja de pe unghii, folos. pur si simplu)
FUNDA happy?

| saby00 a răspuns:

EU folosesc pur si simplu dizolvant intaritor pentru unghii 2 in 1 de la Farmec, foarte bun