| CrazyBlondeGirl a întrebat:

Ce as putea face sa sa-mi creasca unghiile mai repede?
Fundoi big grin

Răspuns Câştigător
| AutumnDay a răspuns:

Buna!
Uite cum a facut verisoara mea, cand a renuntat cu greu la a-si mai roade unghiile si vroia sa le aiba lungi si frumoase. Se dadea zilnic cu ulei de ricin pe unghii si le inmuia in ulei cald, iar uneori, in lamaie.
Merita incercat!
Pa, pa!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți folosi ulei de ricin happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite niste sfaturi aici,
http://www.andreearaicu.ro/......mai-repede
Te pup!

| VeveritaBestiala a răspuns:

In general ar trebui sa consumi lactate, in general tot ce contine calciu. Ai grija sa ai o dieta echilibrata pentru a oferi vitaminele si mineralele necesare cresterii unghiilor. Daca este cazul, ia un supliment alimentar.De asemenea, pentru o crestere mai rapida a unghiilor trebuie sa iti folosesti mainile cat mai mult. Circulatia sangelui din maini are un rol important in cresterea ungiilor.
happyhappyhappy

| marktheshark a răspuns:

Trebuie sa le tii in ulei de floarea soarelui cateva minute pe zi. Poti sa bei si lapte, le va intari si va accelera cresterea.

| pinkpanther2000 a răspuns:

Taiele prima data scurte intr-o forma care vrei tu si asteapta cateva zile pana creste si apoi mai da-le cu pila putin sa le dai forma, si pana cand sunt mici sa nu le dai cu nimic nici macar cu lac. happy