| Pyty a întrebat:

As vrea sa folosesc banzile epilatoare care se incalzesc in palma...in zona pubiana...este dureros prima oara? cum sa procedez cu aceste benzi sau cum sa diminuez durerea?hee heecat ma tine aceasta epilare?

Răspuns Câştigător
eileen
| eileen a răspuns:

Am incercat eu si dupa prima tragere am urlat de durere si am zis ca nu mai pun niciodata bandahee hee succes!

9 răspunsuri:
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Asta vreau sa incerc si eu zilele astea...nu cont BABA SUFERA LA FRUMUSETE...nu astepta sati spuna altii durerea pentru ca te vei descuraja...lipeste banda si trage tarelaughingce-o fi o fihee hee

| elena a răspuns:

Cel mai bun sfat mergi la un centru de specialitate, imi vei multumi...nu este scump.

| elena a răspuns:

Uitasem sa-ti spun te tine epilarea aceasta 2 - 3 saptamani, nasol este cand iti creste parul din nou vai, vai.

| Zâmbărici a răspuns:

Eeeee acum si tuh pune banda trage tare si strange din dinti tonguetonguetonguetongue

| claudya a răspuns:

Durerea iti va trece daca vei folosi si gelul calmant... daca durerea persista nu mai folosi benzile si treci la spuma epilatoare de la Silk Epil, vei fi mult mai multumita sau incearca epilarea definitiva cu ipl...

| debotenerte a răspuns:

Eu numai cu ceara calda folosesc si m-am obisnuit acum am cumparat o ceara care se incalzeste si se aplica banda peste si mi se pare mai rapid si mai buna contine si un ulei care calmeaza iritatiile, totusi daca nu ai mai folosit niciodata pui banda in sensul cresterii parului adica de jos in sus si apoi printr-o miscare rapida perpendicular tragide banda de jos in sus adica invers cresterii parului...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sfat: folosește ceara de epilat caldă, este o zonă foarte sensibilă iar rezistența firului de păr este ridicat.
Și la cosmetică se aplică numai ceară caldă.
Pa, pa.

| ralwca a răspuns:

Io nu te sfatuiesc sa folosesti aceste benzi. incearca mai bine cu o crema depilatoare. vei fi multumita de rezultat

| ralwca a răspuns:

Eu nu te sfatuiesc sa folosesti. incearca mai bine o crema depilatoare. vei fi multumita de rezultat
. succes