| dely_9350 a întrebat:

As vrea sa imi fac a doua gaura in ureche. ma ajutati si pe mine cu mai multe detalii? doare? stiu ca trebuie sa fie tot curat, dezinfectat... va rog fara glume de prost gust... funda.:*

Răspuns Câştigător
| freehugs a răspuns:

Mai bine te duci sa iti faca cu pistolul, si sa iti puna cercel medicinal vreo 2 saptamani
Asa daca iti faci tu risti sa ti se infecteze si cine stie ce mai patesti.
Si eu mi-am facut singura, dar din fericire nu am patiti nimic.
E adevarat ca doare rau cateva zile, nu o sa poti dormi pe urechea aia.Eu am dezinfectat cu spirt locul unde vroiam sa imi fac gaura, am bagat acul si mi-a curs mult sange, dupa mi-am pus un cercel de argint(sa nu bagi din ala de tinichea), si bineinteles am dezinfectat cercelul inainte.Nu l-am scos vreo 2 saptamani si nici nu ma mai durut.Si vezi daca iti faci in perioada asta, o sa te doara cand o sa fie frig afara! Bafta!

6 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Daca ai de gand sa-l faci la salon sau la un profesionist, nu prea ai de ce sa te temi [in general]. Doare putin, dar nu e insuportabil. Ok, depinde si unde vrei sa faci acea a doua gaurahee hee.
Daca optezi pentru varianta free, adica sa-ti faci gaura acasa sau la vreun prieten/a, atunci ar trebui sa stii ca dezinfectarea e foarte importanta, si ar trebui sa iei cat mai multe masuri nu cumva sa ti se infecteze peste 2-3 zile... Ca-i nasol.
Daca faci acasa ai avantaju' ca te poti opri de cate ori vrei tu, chiar daca te doare sau nu.
De multe ori am auzit ca e ok sa ti-l faci singura pentru ca tu simti daca te doare sau nu, un prieten nu va simti durerea ta si nu va stii cand sa se opreasca...
Dar nu doare, cred ca mai mult pisca spirtul decat intepatura in sine laughing

| pepe a răspuns:

Du-te la o bijuterie şi rezolvi problema mai uşor.

| Saori a răspuns:

Eu mi-am facut vara asta.happy
si eu eram speriata de moarte cand m-am dus, aveam niste emotii de ziceai ca ma duc sa dau recitalul vietii mele.
eram cu varamea, care trecuse prin experienta asta de mult, si imi zicea ca nu doare, ca nu simt nimic, dar parca nu o credeamlaughing
si pana la urma s-a dovedit ca m-am ambalat degeaba. eu una nici n-am simtit. laughing
cert e ca m-am simtit foarte bine sa ma vad cu inca o gaura b-).
intr-adevar, daca incerci sa dormi pe urechea respectiva, te doare, dar daca iti gasesti pozitia e totul ok.
si cum eu imi scoteam mereu cerceii din ureche inainte sa ma culc, deoarece ma deranjau ca ma "intepau", ca sa zic asa, a fost destul de greu sa ma obisnuiesc sa dorm cu "nou-venitul" in ureche.
cat despre cercelul medicinal, ianti care mi-a facut mi-a zis sa il port o saptamana. abia asteptam sa teraca saptamana aia sa imi pun eu cercel de care vreau eu. de argint, bine inteles, ca daca nu, risti sa te infectezi!
insa dupa o saptamana, cand incercam sa scot cercelul ma durea. asa ca l-am mai lasat cateva zile si apoi a fost mai bine.
sper ca nu te-am plictisit:p
a si
inca ceva:
de preferat sa iti faci gaura in urechea stangastraight face. acum nu stiu daca e adevarat, dar cica majoritatea care si-o fac in dreapta, fie ei fete sau baieti, sunt pe invers. e un fel de "simbol". acum na, faci cum vrei.
te-am pupat:*.
p. s.: ma dor degetelelaughing

| Sconcsiş a răspuns:

As vrea sa fac o gluma de prost gust, dar nu-mi vine in minte. Asta e, sunt mai lent eu de felul meu

| tinkerBELL_2566 a răspuns:

Eu mi-am dat inca doua gauri in urechea stanga si sunt foarte multumita ca se vede super frumos cercelusii. Mi-am dat la salonul de tatuaje de la mall vitan si a costat 20 de lei gaura, 40 de lei in total.Procedura s-a intamplat foarte repede cu un pistol care mi-a capsat sa zic asa cerceii aceia medicinali care mie una mi s-au parut draguti, in ureche.Mai intai iti face un mic punctulet pe lobul urechii ca sa iti arate daca e bine unde va fi pozitionat cercelul, da cu spirt si apoi poc in 2 secunde ai cercelusbig grin. te va durea putin vei simti asa lobul amortit dar femeile rezista:p iar apoi din cand in cand trebuie sa rasucesti cercelul si sa te dai cu o crema.mult succes si sper ca am fost de ajutor:*Funditabatting eyelashes?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si as vrea sa-mi fac gaura in ureche