| anonim_4396 a întrebat:

Ieri mi-am dat a doua gaură în ureche...Nu mi-am dat cu ac ci cu cercel (nu era dezinfectat, l-am dezinfectat după)
Acum mă doare urechea, m-am frecat şi cu aulin că din câte ştiu calmează durerea, şi nimic sad
Credeţi că s-a infectat? nu mi-am băgat cercel de aur sau argint, e din tinichea... Ce pot face?puppy dog eyes
Fundă!

7 răspunsuri:
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Trebuia sa-l iei pe cale bucala, nu sa te freci cu el! dar totusi cred ca e prea puternic un aulin pentru o intepatura dar deh, sufera baba...

| Anonymus314 a răspuns:

Mergi la doctor pana nu e prea rau.

PS:vezi categoria.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie mi se astupasera primele gauri in urechi!
Si le-am facut tot cu cercelul.
E adv k te doare...eu o saptamana n`am putut sa ma ating de urechi...inebuneam cand ma loveam din greseala :-s
Nu mi s`a infectat.
Incearca sa-ti invarti cercelul putin in ureche...sau macar la 2 zile sa ti`l scoti iar apoi sa-l bagi la loc...
Si o sa vezi k n`o sa te mai doara!

| ToxicTeddFTW a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă o să îl scot, o să mi se astupe gaura, şi apoi dacă o să bag cercelul o să mă doara şi mai rau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@ ToxicTeddFTW : Poi nu-l scoti pentru. mult timp...
Doar pentru. 1-2 min. ca sa masezi putin si eventual sa-ti dai cu putin spirt.pentru. a dezinfecta!

| ToxicTeddFTW a răspuns (pentru anonim_4396):

Prefer să îl scot de tot, să las gaura să se astupe şi apoi să îmi dau alta.Şi de data asta cu cercel din aur happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@ ToxicTeddFTW :Faci cum vrei...si cred ca e o idee mai buna sa-ti faci cu un cercel de aurhappy
Bafta...sa speram k n`o sa doara :-s