| Pysycutzzata a întrebat:

Buna as vrea sa imi fac gaura in ureche un baiat mi-a zis ca imi face el, de ce as avea nev? trebuie dezinfectat cercelu inainte cu spirt? ce sa fac sa nu mi se infecteze dupa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata sa nu iti faci gaura direct cu cercelul, du'te la farmacie si cumpara'ti un ac medicinal apoi cand ajungi acasa dezinfectezi lobul urechii, acul si cercelul cu siprt si de abia atunci iti faci gaura si apoi bagi cercelul.Ar fi bine sa te ajute cineva.
Daca nu vrei sa simti nimic atunci cand iti face gaura cumpara nsite sare de aia mare si freac'o( laughing ) de lobul urechii pana amorteste apoi dai cu spirt si faci gaura.

2 răspunsuri:
| toxik a răspuns:

Am avut vreo 16 gauri in ureche.mrg nu toate deodata... intotdeauna mi-am dat cu cercel normal, sau cu acul. a stat umflat locul acela cateva zile, iar intr-o saptamana mi-a trecut happy. e bine daca ti-ai lua cercel medicinal.asa nu ai nicio grija happy mrg de umflat se va unfla urechea, dar nu se infecteaza

| Pysycutzzata explică:

Si dupa ce imi fac gaura cu acul si imi bag cercelu nu mi se infecteaza? daca imi bag cercel de argint?