| Alison95 a întrebat:

As vrea sa ma duc intr-un club dar n-am fost niciodata si nu stiu cum se prodedeaza. dai bani la intrare, cum comanzi bautura, trebuie rezervat din timp? FUNDA happy

Răspuns Câştigător
| BANN3R a răspuns:

In majoritatea cluburilor se plateste intrarea, in general pentru baieti, fetele mai intra si gratis happy. Banii care ii dai sunt tot pentru consumatie ( bon de consumatie ). Daca vrei masa, ar trebui facuta rezervare din timp.

| Alison95 explică (pentru BANN3R):

Wow. fetele intra gratis? big grin

Cam cati bani dai? bonul il primesti la intrare?

| GicuGagicu a răspuns (pentru Alison95):

In jur de 20 lei e intrarea. Plus constumatie. Daca vrei masa trebuie facuta rezervare si o sa te coste in jur de 100 lei. Pret in care intra o bautura alcoolica 0.7 si un suc natural. Cel mai bine e sa intrii pe pg de internet a clubului la care vrei sa mergi. Ai acolo toate detaiile mai mult ca sigur

| Alison95 explică (pentru GicuGagicu):

Nu vreau masa. vreau sa intru si sa-mi dau ceva de baut. nu`mi dau seama cum se face.

| BANN3R a răspuns (pentru Alison95):

Depinde de club. 10-15-20. sunt si cluburi mai scumpe. Sunt cluburi la care intrarea fetelor e gratis... sau sunt seri/evenimente la care fetele intra gratis. Cum zice si adicuigrec, intra pe siteul clubului unde vrei sa mergi. foloseste google pentru asta, daca nu stii siteul clubului. Distractie placutahappy

| Alison95 explică (pentru BANN3R):

Mersi.
dar daca as plati 200 de mi intrarea cum as lua ceva de baut?
si daca n-as plati cum as lua de baut?big grin asta nu am inteles, asta ma intereseazahappy

| GicuGagicu a răspuns (pentru Alison95):

In club e un bar unde te duci si comanzi. Acolo platesti

7 răspunsuri:
| Q69 a răspuns:

Depinde si de zone ale tari
sunt cluburi unde nu platesti la intrare dar primesti o cartela care are o anumita valoare si cand consumi ospatarul sau barmanul bifeaza pe ea... daca depasesti suma platesti ce consumi separat..la iesire platesti consumatia de pe cartela
in caz ca pierzi cartela chiar daca nu ai consumat la iesire platesti valoarea cartelei
in functie de politica clubului fetele nu platesc daca sunt prezente de la intre orele care sunt stabilite de club
de exemplu daca lumea se aduna dupa ora 23 de obicei...
ei ca sa fie siguri ca vin fete...de la ora 22 la 23 au intrarea libera
dar majoritatea sunt prea "mandre" sa vina la orele cand nu se plateste...prefera sa vina cand se plateste...