| Mirceadumb a întrebat:

Intr-un club cum comanzi ceva la bar? de exemplu un whisky sau ceva de genul, cum ii spui? si cam care sunt preturile? Daca ai luat bautura poti sa mergi cu paharul prin club, adica daca mai stai de vorba cu un prieten etc. sau trebuie sa consumi acolo bautura?

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Daca esti minor nu ai voie sa consumi bauturi alcoolice.

| CreaţaWsz a răspuns:

Se vede ca n-ai fost niciodata intr-un club. Te duci la bar pur si simplu si ceri ce vrei gen 50/100g whiskey (depinde cum se da la acel club), sau o sticla intreaga, depinde de preferinte. 50g e 5 lei, 100g 10 lei acum mai e si dupa club (n-ai specificat care). Nornal ar trebui sa te asezi la masa dar poti merge si cu paharul in mana.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru CreaţaWsz):

Are 16 ani, ce sa caute asta in club?

| CreaţaWsz a răspuns (pentru SpitalulDeGlumeti):

Aaa. Atunci sa se duca cu cineva mai mare!