| Jo17 a întrebat:

As vrea sa mi vopsesc parul roscat permanent. Problema e ca nu stiu daca vopseaua pentru par e "de incredere", nu vreau sa mi distruga parul. Ce vopsea e buna?

6 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Nu mai vopsi nici un fir de par ca sunt cancerigene, mai bine lasa-le asa cum te-a lasat bunul Dumnezeu!

| Jo17 explică (pentru untu):

Nici nu stiam ca sunt cancerigene. Multumesc pentru ajutor.

| Caro34 a răspuns:

De ce te prostesti? Nu ai tu par fain, fara sa tot dai cu vopsea pe el? Vopseaua este un amestec chimic si banuiesc ca inca nu esti la acea varsta cand "ti-e rusine" sa te vada toti albita, de parca nu ar fi ceva natural si normal! Dar deh... asa ne stricam podoaba capilara frumoasa si apoi o cautam si nu o mai putem avea. Chimicalele slabesc radacina firului de par, il raresc si e mare pacat sa arati aiurea cand ai putea fi TU! Ceea ce ar trebui sa imbunatatesti ar fi parerea despre tine fiindca ea este vinovata ca vrei sa te vopsesti! Ti se pare ca nu arati cool... Fii serioasa, esti cea mai draguta asa cum esti! Uita-te in oglinda mai des si imi vei da dreptate! Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine folosesti una temporara sau semipermanenta, din doua motive:1. Poti sa te plictisesti de culoare.2 Poti sa constati ca nu iti sta bine.3. Vopseaua iti strica parul, si il face aspru si tepos, exact ca o matura(in timp). Plus ca daca esti bruneta sau saten inchis va trebui mai intai sa-l decolorezi(sa-l faci alb)

| Dulcicaaa a răspuns:

Roșcatul se i-a repede din păr! Culoarea e frumoasă pentru puțin timp! O prietenă s-a făcut roșcat și mi-a zis că spuma de la șampon e roșie deși a folosit vopsea permanentă.

| Dulcicaaa a răspuns:

Iți strici părul orice vopsea ai folosi...și roscatul e frumos pentru o perioadă scurtă de timp!