| Lola956 a întrebat:

As vrea sa scap de parul nedorit de pe picioare.Cu crema nu mi se duce cum trebuie iar cu ceara ma doare.Credeti ca e bine sa folosesc Venus de la Gillette?

4 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Cu lama daca te faci, urmatoarea zi incep sa-ti creasca deja firele de par (cel putin la mine asa este). M-am facut o singura data cu ceara, complet, si abia peste vreo 2 saptamani au inceput sa se vada radacinile firului de par cum cresc, insa aspectul nu-l doresc nimanui: se vad puncte negre (adica locurile unde sunt radacinile firului) peste tot pe picior, iar mie, pe langa faptul ca au inceput sa-mi creasca unele fire "contra vantului", unele cresc sub piele, si e putin probabil ca pot sa le rad cu lama asa usor. Deci, daca nu te-ai epilat pana acum, incearca cu crema (Veet), apoi treptat, cu lama happy Poti incerca lamele Venus de la Gilette (eu am avut unele portocalii, care aveau si un buretel cu Aloe Vera, sau ceva de genul, erau destul de bunicele dar nu m-au tinut prea mult. Pa pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un epilator nu te-ar tenta? E adevarat ca primele 3-4 dati cand te faci o sa vrei sa te urci pe pereti de durere, insa apoi e floare de ureche. Pentru ca epilatorul subtiaza firul de par, care nu va mai creste asa viguros. Lama face exact opusul - il face sa creasca puternic, gros, de aceea e ca niste tepi.
Cel mai ieftin epilator e in jur de 80 lei, de la Braun, garantie 3 ani. Isi face treaba. Trebuie doar sa ai tu ambitia sa scapi de par.
Bine, mai poti face si terapie du IPL, care dupa vreo 10 sedinte zice ca nu iti mai creste deloc parul. Insa asta e cam scumpa pentru buzunarul nostru de muritori de rand.

| SweetCristina a răspuns:

NU in niciun caz daca te dai cu lama iti creste si mai mare eu iti recomand crema depilatoare nici nu te doare si este foarte buna de pana la radacini nu ti se ducea cu crema pentru ca nu ai citit ce scria pe cutie trebuia sa lesi cateva minute scrie pe cutie mai multe detalii. Sper ca te-am ajutat!happy

| rastadoll a răspuns:

Da e ok. este intr-adevar o metoda ieftina eficienta rapida si fara sa doara insa are dezavantajul ca o sa trebuiasca sa te faci la cateva zile deoarece parul epilat cu lama creste mai repede. dar iti recomand lotiunea de corp de la Avon, Skin so soft cu efect de incetinire a cresterii firului de par si dai pe unde te epilezi chiar are efect. eu am incercat. bafta!