| anonim_4396 a întrebat:

Salut vreau sa scap de parul de pe corp pentru tot deuna natural. Poate sămi de-a cineva o reteda dar care merge 100% de procente.Sunt bruneta și părul de pe corpul meu este foarte vizibil și vreau sa scap de el, am incercat ceara uscata la care am alergie am incercat crema la care am alergie și am o pielea foarte sensibilă și ciudata de exemplu cînd mă duc la mare pielea mea de bronzează foarte frumos și nu trebuie de loc sa folosesc crema bronzata pilea mea nu se arde de loc.Va rog ajutați mă.

4 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu exista solutie "naturala". Natural corpul nostru are par, mai mult sau mai putin. Solutii de epilare sunt cateva, in primul rand ceara, apoi epilatorul electric (cu pensete) si fotoepilarea (IPL sau laser). Eu te-as sfatui sa incerci o sedinta de epilare IPL si daca suporti bine poti investi intr-un sistem de epilare IPL pentru acasa, recomand Philips Lumea pentru ca au lampa cu durata mare de viata (250.000 impulsuri). Eu folosesc asa ceva de 2-3 luni si sunt destul de multumita de rezultate. Este adevarat ca epilarea nu este definitiva ci doar de lunga durata si trebuie facute sedinte de mentinere dar pe termen lung merita investitia.

| DrGoogle a răspuns:

Nu exista nici o metoda 100% mai ales natural din cate stiu exista epilare definitiva cu laser dar dupa cativa ani o sa iti apara din nou.
In plus ai de facut undeva la 10-12 sedinte...

| anonim_4396 explică (pentru DrGoogle):

Plus ca epilarea cu laser costa mult, parul nu dispare definitiv, este nevoie de sedinte multe pentru a face parul sa "dispara" si problema e ca te poti alege si cu arsuri

| anonim_4396 explică (pentru DrGoogle):

Apropo
Vezi ca ai un mesaj pv happy