| Anonimhm a întrebat:

Am ales sa scap de parul nedorit prin crema depilatoare.Am 14 ani si e prima data cand incerc o astfel de metoda. Dupa folosire parul va creste mult mai mare si mai gros?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa epilare, parul nu va creste nici mai mare si nici mai des, va creste taman la fel ca si pana acum.
Epilarea nu face decat sa "omoare" firul de par de la suprafata pielii, lasand loc unui nou fir de par, sa cresca din aceeasi radacina.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu timpul, da.

| Adry05 a răspuns:

Nu folosi crema, nici nu e foarte eficienta si e destul de daunatoare. Mai degraba foloseste lama si cu timpul orienteaza-te spre epilator electric sau ceara. Asta canf incepe sa-ti dea firul de par si e inca mic.

| MihaelaDart a răspuns:

Asta va fi în timp, nu vei observa de la bun început.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, e numai un mit tâmpit

| Robertandrei4858 a răspuns:

Având în vedere faptul că si corpul tău de dezvoltă, si parul se va redimensiona. Nu o să fie brusc, probabil nici nu o sa sesizezi schimbarea