| Sara2 a întrebat:

As vrea sa slabesc, am 1.71 si 61 kg, as vrea sa scad pana la 55, ce imi sugerati sa fac? am inceput cu sala de azi, dar sunt o persoana foarte pofticioasa si imi place sa mananc mult, imi foarte greu sa renunt la fast food

7 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

In timp trebuie sa elimini aceste obiceiuri, in special mancarea fastfood cu unele sanatoase. Daca faci sala de o perioada scurta de timp oricum vei avea parte de beneficiile incepatorului in curand, iar obiectivul tau este unul usor de atins. Succes.

| Juleuuss a răspuns:

Uite aici programul pe care ar trebui să îl aplici pentru slăbire rapidă și eficientă. http://intrenoidoamnele.blogspot.ro/......ra-si.html

| MadalinaElly a răspuns:

Buna,sa stii ca esti perfecta ..nu trebuie sa slabesti, esti potrivita

| Miki280 a răspuns:

E foarte bine ca ai inceput sa faci sala, o sa te ajute mult. Bea apa foarte multa, mai ales dimineata pe stomacul gol, recomandat 1 litru- 1 litru jumatate. Poti sa mananci in cantitate mica si nu manca dupa ora 6. Mult succes. Incearca doar, o sa reusesti!

| ZuZuDuDu a răspuns:

Buna,incearca sa te abtii! Pana la urma fara vointa nu faci nimic! Incearca sa eviti sa vezi fast food(cand vezi intoarce capu')! Este foarte bine ca ai inceput cu sala! Mananca salate renunta definitiv la dulciuri,bauturi carbogazoase, tigari(daca fumezi), alcool, grasimi, paine1Bea multa apa! Bafta!

| DarkGirl92 a răspuns:

In primul rand renunta la paine, dulciuri, incearca sa mananci foarte multe legume si fructe. Poti incerca dieta dukan.:http://www.gandul.info/......545654.:-h

| danielarimnea a răspuns:

Bun deci... eu am 14 ani si realizez faptul ca sunt un copil si organismul meu nu e inca format si nu ar face fata unei diete grele de aceea am mers la nutritionist big grin si de ex mi-a spus ca Dimineata: - sa mananc un iaurt cu fructe ( dar se accepta si salate de fructe asa cum fac eu ) Pranzsickai voie carne ( peste ) dar nu prajit in ulei! (eu sincer am programul incarcat si nu prea apuc sa mananc ) deci... faci cum vrei happy Searasicktrebuie sa mananci inainte de ora 6! FRUCTE! LEGUME! dc? pentru ca sunt uscate si contin vitamine big grin bea in jur de 8-10 cani ceai, apa( eu spre ex. imi fac o limonada inainte sa mg la scoala si nah mai beau din cand in cand laughing ) Asta e un regim care sper sa te ajute eu cum momentan sunt in vacanta incerc sa nu ma indop prea mult cu dulciuri si mananc carne si toate cele dar cu limita! Cand incep scoala lucrurile se agita si iar am programul nesuferit de plin si atunci e momentul potrivit pentru o dieta deoarece eu nu manac de pranz si ajung aksa pe la 9-10 happy asa ca imi iau inainte de ora 6 niste sticksuri cu sare si dupa ma culc cas obosita apoi ma trezesc pe la 7 jumatate si nah imi cumpar la scoala un activia mic dejun ( cu fulgi) si mama imi face limonada big grin cam asa merge la mine, bafta cu regimu eu il tin in timpul scolii si a devenit obisnuinta big grin dar tu faci cum vrei slabesc cam 5-6 kg/ pentru ca nutritionistul mi-a spus ca am nevoie de o dieta specifica varstei mele GOOD LUCK! pup