| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa slabesc! Am 16 ani jumate, 1, 66 si 71 de kg.Am inceput sa mananc sanatos, de 3 ori pe zi si sa alerg.Am slabit doar 2 kg pana acum.Imi puteti recomanda niste exercitii pentru a scapa de burta si de grasimea de pe solduri? Voi cum ati slabit, cat si in cat timp? Multumeschappy

5 răspunsuri:
| Alissa11 a răspuns:

Eu mancam odata pe zi ( la ora 16:00 ), dimineata cand ma trezeam faceam niste exercitii de inviorare, seara alergam 30 de minute fara sa ma opresc ( te ajuta sa dai jos ce ai mancat si sa faci gambe la picioare ) si dupa ce fugeam faceam abdomene cate puteam si asa am slabit 11 kg in timp de 45 zile happy Dar am avut grija ce mancam, nu mancam mancare cu grasimi sau calorii...

| CrsB a răspuns (pentru Alissa11):

Si nu ti se facea foame mai tarziu daca mancai doar odata pe zi?

| Alissa11 a răspuns (pentru CrsB):

Mie nu, pentru ca ma abtineam si nu ma gandeam la mancare.Dar daca chiar ti se face foame, mananca fructe sau legume, astea nu ingrasa... dar sa nu uiti sa te speli pe dinti si sa faci sport seara inainte de culcare...

| Samic423 a răspuns:

CrsB fii atent la mine! eu iti zic cum fac si am facut la sala si am slabit repede :
prima masa sa fie consistenta in proteine nu conteaza cata paine mananci sau ciocolata nu te gandi ca asa zice lumea! 2-3 oua fierte dimineata sau niste cremwusti, o paine cu dulceata sau un ceai cald e perfect. apoi intre mese fructe! ziua pe la 12-1 eu ma duc la sala, atunci tu faci exercitii in casa sau alergi afara, iar dupa asta iar mananci, dar sa mananci sa nu te incurci, nu te gandi ca te ingrasi! mananca cat mai multe proteine! iar seara ceva lejer inainte de culcare cu 1 ora mananci lapte cu cereale sau un piurewinking
Motivul e simplu! Fiecare are un muschi frumos. E acoperit de grasime, facan exercitii tu arzi grasimea deci scoti muschiul ala frumos in afara si arzi grasimea in acelasi timp, apoi bea multa apa! 2L+ pe zi.
Exercitiile sunt cam asa :
pentru piept in casa-flotari, cel mai cunoscut dar mai bine 10 bune decat 100 gresite
pentru abdomen nu numai abdomene! prima data faci urmatoarele :
1) intins pe o patura picioarele departate exact ca la abdomene mainile impreunate strangi pumnul si tii pumnul la nivelul pieptului te ridici si intinzi pumnul intre picioare, apoi o iei de la capat 4 serii a cate 15 repetari.
2) intins pe spate mainile sub fund picioarele sus la 30 grade ridici mai sus lasi jos la 30 de grade, 4 serii a cate 15 repetari
3)pozitie de abdomen deci picioarele stranse, genunghii departati si doar din brate incerci sa atingi varful calcaielor cu mana, cam 25-30 pe fiecare parte, o sa lucrezi lateralu abdomenului arzi multa grasime asa
4) culcat pe spate picioarele la 30 de grate mainile sub fund evident si tragi cat mai tare de picioare pana la fata daca poti rolling on the floor dar sa nu te lovesti, impingi tare genunchii.
mereu sa ai capul putin ridicat deci sa nu il tii pe saltea/patura, si o sa simti abdomenul
5) cel mai greu exercitiu! stai pe coate, corpul drept pe varful degetelor stai in coate, 1 minut e de ajunswinking
alergarea te slabeste dar un campion de culturist a zis odata! 70% alimentatie 30% exercitiu!

| Maran_Denisa_1990 a răspuns:

Pai fa exercitii de pe net pe fitness blender.com. Tine dieta 4 sau 8 zile in prima zi mananci doar legume, a doua legume si iaurturi naturale 0 grasimi, in a treia zi carne de pui fiarta cu legume, in a patra zi legume si fructe proaspete. Mult noroc spune-mi daca ai slabit!