| lolista a întrebat:

Chiar am nevoie de ajutor, pentru ca ma chinui sa dau de cap acestei nelamuriri si nu reusesc.
In ultimul timp, dupa ce am slabit cateva kg, le-am pus, din pacate la loc.De aproximativ o luna m-am luat sa mananc mai sanatos si sa fac sport, dar nu se vad mari schimbari.M-am ingrasat uniform, insa, in zona coapselor si a soldurilor parca a izbucnit totul laughing. Nu stiu ce tip de exercitii ar fi cel mai corect sa fac pentru a slabi in acea zona..nu vreau sa pun muschi pe picioare si am cam inceput sa fac, chiar daca nu fac exercitii pentru picioare, orice as face simt ca mereu se contracta acei muschi si se vede inestetic.Ce tip de exercitii ar trebui sa fac pentru a-mi subtia coapsele si a scapa de grasimea de pe solduri?
Help.

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ce inseamna la tine "sa mananc mai sanatos"? Ca 90% din oameni habar nu au ce inseamna asta.

Si DE CAND "mananc mai sanatos" = slabesc? Si sportivii de forta mananca sanatos, dar ca sa CREASCA in greutate, unii vor sa ajuga la 120 kg de muschi. Si tot sanatos mananca.

Deci, mancat sanatos NU inseamna automat "mancat pentru slabire".

Zi concret ce mananci intr-o zi.

| Catrice a răspuns:

Ai auzit de alergat?
Dacă nu iti place prin parc ca e frig, încearcă banda. Sau bicicleta.