| Fury_2062 a întrebat:

As vrea sa stiu ce exercitii exista pentru fund (pentru a-i da o forma frumoasa, rotunda pentru. ca la fundul meu marimea este OK dar forma este cam naspa) si cei ce le-au incercat sa-mi spuna daca functioneaza
multumesc

3 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Puneti imaginatia la lucru, si cauta pe net, sigur ai sa gasesti exercitii pentru fundulet...

| Me,myself & I a răspuns:

Exercitiul 1

stai in genunchi, cu palmele lipite de sol
in aceasta pozitie, ridica lateral piciorul drept
balanseaza-l vertical, fara sa atingi solul, 8x2 timpi (adica numarand de 2 ori pana la 8)
revino la pozitia initiala si continua la fel cu celalalt picior
dupa o perioada, in care poti face cu usurinta exercitiul, mareste la 8x3 timpi

Exercitiul 2

stai in genunchi, cu palmele lipite de sol si cu piciorul drept ridicat la fel ca la exercitiul precedent
din aceasta pozitie, adu piciorul drept in spate si lasa-l peste celalalt, pana la pamant, continuand sa-l tii intins
revino la pozitia initiala si repeta pasii, 8x2 timpi
repeta exercitiul pe piciorul stang
la fel, mareste numarul de timpi cand poti efectua exercitiul cu usurinta

Exercitiul 3

stai intinsa pe partea stanga, cu piciorul stang indoit in unghi de 90 de grade, genunchiul lipit de sol, iar piciorul drept intins
balanseaza piciorul drept de sus in jos, 8x2 miscari, fara sa atingi solul
schimba pe celalalt picior

Exercitiul 4

stai intinsa pe partea stanga, cu piciorul drept indoit, cu talpa lipita de pamant, iar piciorul stang intins pe sol
... sper sa-ti ajute!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mergi la o sala este altceva, abonamentul este 100 lei (exista si sali pretentioase cu preturi mari dar si cu 100 lei ), acasa exercitiile nu sunt respectate pe termen lung.