| Gumalamanaazecea a întrebat:

Stiti cumva niste exercitii eficiente pentru fund si picioare? Adica, am fundul cam lat si picioarele putin groase (adica pulpa, daca intelegeti). As vrea pana la toamna sa nu se mai observe asa defectul asta.
Daca stiti ceva exercitii sau ati incercat si a mers, va rog sa-mi spuneti! FUNDA

Răspuns Câştigător
| CodrutM a răspuns:

Sa presupun ca esti fata. Pai... in primul rand, nu ai dat prea multe detalii. Daca este mai grasuta ce ai fund, coapse si picioare e grasime, documenteaza-te, vezi ce inseaman sa traiesti si sa mananci sanatos = slabesti.
Recomand: www.cristianmargarit.ro si www.getfit.ro
E posibil ca grasimea sa se distribuie in zona aceea mai mai mult decat in restul corpului, nu m-ar mira. Acelas raspuns ca mai sus.

Daca esti slabuta dar partea inferioara a corpului este mai robusta decat cea superioara atunci este genetic, esti (muscular vorbind) mai dezvoltata in partea inferioara. In acest caz nu prea ai ce ii face decat sa profiti de picioare puternice si sa joci hanball si sa porti fuste mini sa innebunesti baietii.

Sper sa te ajute.

5 răspunsuri:
| CodrutM a răspuns:

Exact cum credeam.
Grasimea se depune in partea inferioara a corpului. Cunosc multe fete de genul.
Pai nu prea ai ce ii face, si daca ai slabi cat sa ti se reduca dimensiunile coapselor si a fundului nu prea ai mai avea sani si ti s-ar vedea coastele.
Iar exercitiile pe care ti le-a recomandat "lusiii111" nu ar face dacat sa iti intareasca muschii acelei zone...

Poti incerca sa slabesti dar nu as avea asteptari prea mari... imi pare rau ca iti zic asta dar decat sa te mint si sa iti faci sperante desarte.

Ca fapt divers... o poza face cat o mie de cuvinte. Nu stiu ce constructie ai tu si cata grasime ai in partea inferioara dar fetele de care iti zic le gasesc extrem de atractive fizic vorbind.

| passenger a răspuns:

De asta am si eu nevoie...

| lusiii111 a răspuns:

Gasesti exercitii pentru tot aici si merg 100% le-am incercat
http://www.sanatateata.com/frumusete/exercitii.htm

| Gumalamanaazecea explică:

@CodrutM - da sunt fata. Si problema e ca sunt destul de slaba, si scunda de inaltime. Adica am 1, 60 si 43 kg. Totusi sunt foarte slaba de la mijloc in sus. Multi mi-au spus ca am fundul mare si picioarele groase. De asta vroiam niste exercitii la care sa se vada efectul in maxim 3 luni.

| Gumalamanaazecea explică:

@ CodrutM - Am incercat sa slabesc, dar nu pot numai intr-un loc, adica slabeam si in partea de sus. Am incercat sa port pantaloni negri si aveam impresia ca eram mai slaba. Acum nu stiu, cu cei gri se vedea foarte naspa, iar cu cei albi n-am incercat inca. Macar de-as sti cum sa mai acopar defectul asta.