| Andreea9222 a întrebat:

As vrea sa va intreg daca tin cura de slabire pana la ce ora pot manca seara si cam ce as putea sa mananc sa nu ma ingras dar sa fie totusi si satios?
funda

Răspuns Câştigător
| Funditssa a răspuns:

Pai eu sont normala :X! La mine nu merge sa slabesc tinand cura doar prin sport ptc eu mananc foarte putin! De exemplu cand sunt la scoala prima masa era la ora 7 si era o supa atata! Deciii o supa toata ziua! Akom mai mananc ceva dulce pe la 9 o supa pe la 11 jum si cand vin de al scoala la 7 o tocanitza ceva afara pic de karnee! Faza e ca eu nu ma apropii de karne adica chiar nu imi place! Ce mananc eu e de exemplu o supa de spanac, urzici, loboda, stevie! sincer incearca sunt foarte bune eu sunt foarte mofturoasa numai cu mancaruri alese dar astea chiar imi plac! poti sa mananci pana la 8 seara! :X Incearcaa ceva bun fara karne paine norocul meu ca dka mananc karne vomit! de exemplu ce zici de pilaf, piure, salata cu rosii branza si salata verde o ador, peste cu lamaiee delicios, sont multe mancaruri, supa de galusti cu rosii :X acrisoara si delicioasa + fidea, supa la plic cu multa fideaa e buna sincer si dka iti place carnea poti incerca pulpite de pui la pungaa picantee garantat nu ingrasa dar sa nu uiti de peste care e delicios :X! Tot ce am enumerat aici nu ingrasa! Poti manca si niste inghetata e buna si iti zic eu nu ingrasa degeaba zic astia + ciocolata ai nevoiee de energie :X!
Funditssaaa plz puppy dog eyes? :X!?

5 răspunsuri:
| roxana94 a răspuns:

Poti sa mananci inainte cu 4 ore sa te culci. De ex daca te culci la 10 poti mananca pana la 6. dar daca te culci la 12 poti manca pana la 8.

| ily_8577 a răspuns:

Salut.maninca pina la 6(cu limita) si apoi pentru a slabi nu-i deajons doar odieta, fa ceva sport sau iesi la jogging))

| eSc a răspuns:

Pai...pana la 6: 00-7: 00 poti manca orice.
Bafta! Funda?

| visatoarea01 a răspuns:

Buna,si i0 am o problema cu greutatea, desi pers apropiate spun ca nu e adv am 1, 65m si 53 kg.stiu ca trebuie s t lipsesti d dulciuri si s nu papi dupa 6, cica

| Doar_1041 a răspuns:

Eu cred ca ar trebuie sa iti mai reduci din mancare.Mananca mai putin si sanatos.