| Gabrriela00 a întrebat:

Asta e a treia oara cand intreb. Am parul scurt pana la umeri. Ca sa va intre in cap, ca aia care mi-au raspuns la celelalte 2 intrebari nu stiau sa citeasca, NU FOLOSESC PLACA SI NU MA DUC LA SALON, AM 10 ANI, parul de dimineata arata de parca l - as fi bagat pe tot in ascutitoarea de creioane. Si la brteton are niste bucle cat capu meu de mari. Cand eram mica, il aveam cu bucle micute pe tot nu numai la breton. Vreun sampon sau un tratament? Nu am avut niciodata parul frumosa decat cand ma tundeam, dar la 2 saptamani sau mai putin de cand m-am tuns, iar incepea sa stea urat. Baietii la scoala radeau de mine, unii nu toti, nimeni nu o sa ma placa FUNDA+VOT. plz va rog.

Răspuns Câştigător
| RoXxy a răspuns:

Da-te cu lapte rece pe par lasa sa actioneze 10 minute(poti sa iti invelesti parul cu un prosop)dupa care te speli cu un sampon pentru parul cret si foloseste balsam la fiecare spalare, incearca Syoss si sampon si balsamwinkingte orientezi tu in magazin ca sa iti fie bun pentru tipul tau de par.Scrie pe el antielectizant sau ceva in genu'.Va avea efectwinking

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să-l tunzi în așa fel încât să nu mai ai astfel de probleme, și problema mare este hairstyles-tul!
http://www.lyla.ro/tunsori/
Pa, pa.

| KirigayaKirito a răspuns:

Si eu am avut aceasta problema! Pentru inceput aplica-ti cu ajutorul unei bucati de vata petrol pe par! Puneti o basca in cap si stai asa 30 de minute. Apoi pieptene mult si bine cam vreo 15 min. Aplica un balsam din baie(nu neaparat pentru indreptarea parului) apoi mai pieptane-te 10 minute.Usacate pe par si ai grija sa ti uscatorul departe caci altfel vei accentua buclele. Daca vrei poti sa si te tunzi in scari si crede-ma ca daca baietii vor rade va fi ca sa te impresioneze si sa te faca sa iesi cu ei la o intalnirewinking. Succes! Si plzz...un vot! PUP

| Pixel2009 a răspuns:

Ar trebui să renunţi la breton dacă ai părul aşa ondulat...
După baie aplică nişte spumă în timp ce stai cu capul în jos - asta dacă vrei să îţi accentuezi buclele
Ai putea folosi şampon pentru păr rebel sau pentru netezirea buclelor sau şampon pentru păr drept. Uită`te pe net să vezi ce firme au aşa ceva. Eu ştiu de un şampon de la Elseve... Nu ştiu cât de bun e. - dacă vrei păr mai drept
Însă cel mai bine ar fi să mergi la un salon şi să intrebi ce ai putea să faci pentru a avea părul pe care l`ai visat.

| NuAmGăsitNume a răspuns:

Ok,nu vrei sa mergi la salon. Atunci eu zic sa te speli cu produse NU SKIN. Spune-i mamei tale sa iti cumpere. Deci mai intai te faci cu sampon apoi cu balsam (pe care il lasi pe par un pic). Dupa ce ti-ai spalat parul nu il usca cu fohnul. Asa nu o sa capete mult volum (care poate inainte il umfla).

Daca nu merge nici asa nu ai ce face, trebuie sa te tunzi cumva sa te avantajeze.Cum zice Legiuitoarea.

| emi_8585 a răspuns:

Dc nu iti prinzi parul intr-o coada? si bretonul cu agrafe?

| Gabrriela00 explică:

Apropo, la scoala am cei mai prosti prieteni si fetele cool nici nu ma baga in seama, la scoala am numai 3 prieteniu adevarati. Si sunt fete, sunt cele mai proaste din clasa, nu pot in toate cele 12 clase sa fiu urata.

| Monobrow a răspuns:

Draga gabrila! Imi pare rau ca nimeni no sa te placa niciodata. Obisnuiestete cu asta happy Sau tunde-te si pune-ti o peruca.

| Bihter a răspuns:

Fato,daca vezi ca nu iti raspunde nimeni, inseamna ca nimeni nu are un raspuns pentru problema ta absolut patetica, iar la 10 ani ai tai ce vrei sa vina fat-frumos sa iti spuna ca ai un par minunabil? du-te draga la un salon sa iti dea niste sfaturi fetele care se pricep la astfel de intrebari, nu mai ocupa locul aici cu intrebarile tale penibile.

| bebyInocent a răspuns:

Pai nu stiu incearca sa til uzi dar cred ca nnu o sa tina prea mult sau dc nu tunde-te in asa fel sa iti stea parul drept.si inca ceva asa suntel noi femeile cand avem parul bucle il vrem drept iar cand il ao drept il vrei buclelaughinglaughinglaughing asa ca nu te mai ambala atata lasa pieatanate si data cu spuna sa til indertepti cu mana si gata