| Leonard_Claudiu_2000 a întrebat:

Ati facut comanda de pe aliexpress? In cat timp va ajuns coletul, si e sigura aplicatia? Adica va venit coletul?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Pachetele vin cel mai repede intr-o luna, cel mai tarziu dupa 3-4-5 luni (am patit si asta) pana la urma vin sau in cazul in care nu vin vorbesti cu vanzatorul sa-ti mai trimita unul si o sa-ti trimita, decat sa le lasi un review negativ o sa-ti trimita inca un colet, prefera sa piarda un produs decat un review negativ. E de incredere, poti sa comanzi linistit insa nu te astepta la calitate de 100 de Euro daca tu platesti 0.50 pe un produs.

4 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Am 2 prieteni care au comanda de acolo si au venit intr-o luna coletele, in rest totul ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
da, am facut, mi-a venit in aproximativ 60 de zile din care aproape 25 a stat prin sedile Postei Romane...
Am auzit ca s-a mai intamplat sa se piarda colete, dar asta se poate intampla oricui, nu doar daca comanzi de pe Aliexpress.
Bafta!

| Kogaion a răspuns:

Am niste prieteni care tot comanda de pe aliexpress si sunt foarte multumiti de aplicatie, este sigura si nu primesti tepe, dar coletele vin cam intr-o luna, o luna si ceva.

| marcflo a răspuns:

Stiu ca mai ai o multime de intrebari despre Aliexpress;) Intra si tu intr-un grup de Aliexpress pe Facebook si sa vezi acolo ce raspunsuri primesti de la oamenii care au deja sute de comenzi pe Ali;)
https://www.facebook.com/groups/383887408333708/