| inflicted a întrebat:

Ați folosit masca cu placenta pentru par? Îngrașă parul?

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Daca te referi la aia de la Kallos da, am folosit.
Nu mi l-a ingrasat, dar eu o aplicam la 10-15 cm de scalp [ am parul f lung ] si clatesc f bine.
Efectele sunt doar de descurcare a parului si cam atat, ah plus un miros destul de cheap... gen daca stii cum miros produsele profesionale de salon Kerastase sau Morrocanoil sau Wella, masca aia de la Kallos e ca o b@sina parfumata pe langa elehee hee
Daca ai parul normal ce nu necesita nutritie si hidratare mai profunda o poti folosi pentru descurcare.

| inflicted explică (pentru alina2k18):

Nu kallos, acele fiole, sunt 12 într-o cutie. Știi cumva daca e bun uleiul de argan pentru căderea părului și mătreață?

| alina2k18 a răspuns (pentru inflicted):

Pentru matreata trebuie folosit un sampon tratament.
Mie uleiurile nu prea imi fac bine pe scalp, le folosesc pe lungime.
Plus ca primavara si toamna ne cam cade parul mai mult decat de obicei.
Nu prea ai cum sa eviti asta cu un simplu ulei aplicat pe scalp.

| Panamax a răspuns:

Doar masca de sudura.Si cam arde parul.