| EllaBlackEyes a întrebat:

Fetelor, un mic sfat va rog big grin... A trecut ceva timp de cand nu am mai folosit masca de par si vroiam niste pareri. Voi ce folositi? Care credeti ca e mai buna?
Am folosit in trecut o masca de la Kallos cu placenta care sincer nu prea mai stiu ce rezultate a dat atunci, dar stiu ca dupa primele utilizari am aruncat-o. Apoi am folosit ceva de la Elseve, era intr-o cutiuta roz iar ultima masca folosita acum 1 an a fost cea de la Gliss Shea Cashmere care mi s-a parut destul de buna dar care imi ingrasa foarte tare parul. Si acum, dupa 1 an, am zis ca e cazul sa incep iar cu o masca ceva deoarece mai folosesc din cand in cand placa si nu ar strica putina ingrijire extra pentru. parul meu. Deci...sugestii? big grin Dau funda si voturi la toate raspunsurile, promitwinking

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Mie imi plac produsele de la garnier iti face parul moale si matasos, am folosit odata masca de par Garnier cu ulei de avocado si unt de karite si am fost f incantata si ce mai e buna Garnier super nutritive uite aici http://www.google.ro/......tp?/imgres eu acum folosesc placenta de la kallos + ser pentru varfuri de la gerovital si imi merge f bine.

greece12
| greece12 a răspuns:

De cateva ore te tot citesc,mi-ai starnit curiozitatea si uite ca-ti pot raspunde la inca o intrebare,lucru care ma bucura mult.
Pentru par,mai ales ca ai suvite blonde,cumpara ulei de argan.
Il poti folosi si inainte de baie ca masca revitalizanta, in amestec cu un alt ulei(masline,ricin,etc.),iti tamponezi intregul par,infasori intr-un prosop gros si te speli pe cap,pe urma.
Il poti folosi si dupa baie,varfurile nu ti se vor mai despica daca le dai cu ulei de argan, plus ca dat pe lungimea firului de par(in cantitate mica, mainile doar unse), il va disciplina si-l va hrani extraordinar.
Ca sa intelegi, eu imi vopsesc parul blond si firul de par era distrus mult.Folosesc uleiul de argan cam de 4 luni si nu imi vine nici mie sa cred ce plete bogate si stralucitoare am capatat.
Deci, ulei de argan.
Il cumperi de la magazine naturiste sau plafar.

Răspuns utilizator avertizat
| greece12 a răspuns (pentru EllaBlackEyes):

Minunile nu se opresc aici, folosit pe post de crema de noapte, face mai multe decat cea mai buna crema pe care ai avut-o vreodata.
Foloseste-l si-o sa-ti devina tare bun prieten!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Eu folosesc asta:http://farmec.eu/masca-pentru-par-degradat/
imi dau cu spreiul de protectie tot de la gerovital inainte sa ma dau cu placa iar dupa ce am terminat si nu mai am nevoie sa imi tin parul asa imi du cu aceea masca si dupa 30 minute ma spal, incearc-o eu pe aceea o folosesc de ani buni, bafta.