| anonim_4396 a întrebat:

Ati incercat cu ulei de masline aplicat pe scalp/par ? cum se face ? cu cat inainte se aplica uleiul de masline pe par,cat se lasa sa stea,si la spalare iese usor la samponare ?

4 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Nu incerca cu ulei de masline pentru ca iti imbacsesti parul, e ca si cum ti-ai pune ulei de floarea soarelui in cap.
foloseste ulei de ricin.

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Nu e bun uleiul de masline pentru par, mai ales ca il scoti cam greu la spalare, Iti recomand ulei de ricin e foarte bun mai ales pentru cresterea parului.De preferabil uleiul de ricin se tine o noapte in cap, iar dimineata te speli; il poti folosi la 2 saptamani. pupici:*

| biancabyabiancabya a răspuns:

Daca vrei sa folosesti ulei de masline il poti aplica pe par dar evita scalpul si poti sa il lasi jumate de ora dupa aceea clatesti cu apa dar daca il simti uleios te puti spala si cu sampon... spre ca te am ajutat

| slapnenorocit a răspuns:

Aplica-l pe par cu ceva timp inainte sa te speli pe cap, cu atat mai mult cu atat mai bine. Iese la prima samponare, nu o sa ai probleme happy