| anonim_4396 a întrebat:

Ati vazut vreodata la patinoar un baiat purtand patine de fete(cele albe,clasice)? e OK, cum vi se pare? FUNDITA!

7 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Cele albe clasice de care intrebi tu nu sunt de fete sau de baieti, sunt unisex. Mie mi se par parca mai selecte, nobile chiar. E drept ca in ultima vreme s-a mai schimbat modelul, implicit si culorile, dar chiar si astazi, la concursurile mari, internationale, de patinaj artistic, baietii inca mai poarte acel model de patine. In plus, ca si la pantofii de sport (adidasi, cum le spunem curent), sunt diferente intre utilizarea patinelor, si implicit a formei lor: sunt patine de patinaj artistic, sunt patine de patinaj viteza, sunt patine de hochei etc, deci depinde mai degraba pentru ce-i trebuie, sa fie modelul potrivit, nu neaparat cum arata.

| Madayna a răspuns:

Nu e ceva iesit din comun, nu e o regula ca baietii sa poarte negru.

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Sunt unisex, deci nu-i ceva anormal. (adica si de fete si de baieti)

| AlexandruTeodor a răspuns:

Nu e diferenta intre ele, stai linistit. Dupa parerea mea puteau sa fie si roz ca nu era problema.

| ToțiPentruUnu99 a răspuns:

Ciudat,dar daca e din ala profesionist sau vrea sa exerseze, si alea sunt cele mai bune, atunci treaba lui, nu e chiar ciudat daca ar fi motivele astea

| AlexandraPink a răspuns:

Patinatorii profesionisti poarta dinacelea, nu sunt numai de femei. happy

| Roby669 a răspuns:

Mi se pare ca sunt unisex.