| dancapitan a întrebat:

Arata ciudat ca un baiat sa poarte patine albe (de fete)? vreeau sa invat sa patinez, dar nu am bani acum sa imi cumpar patine noi, dar am ramase de la sora-mea, si sunt marimea 39, imi vin numai bine...stiu ca fetele poarta alb, dar cum o sa arat daca le port la patinoar?

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

DRagul meu, dar oare baietii nu au voiesa poarte culoarea alb? Astea sunt doar niste prejudecati de-ale tinerilor din ziua de azi, niste mici rautati, de care in niciun caz nu trebuie sa tii cont. Tot asa il sfatuiesc si pe baiatul meu, sa nu plece urechea la toate vorbele colegilor si prietenilor. De ex: Nu port tricou rosu, ca e de fete. Dar unde scrie ca numai fetele au voie sa poarte rosu? Ce pe baieti ii doare spatele daca vor purta haine rosii? Rosu e culoarea dragostei, iar alb e culoarea puritatii, a gingasiei, deci nu ai de ce sa-ti faci griji. Iar in ziua de azi, cu toate necazurile pe care ni le fac guvernantii (criza), chiar nu mai e loc de ascultat parerile celor din jur. Daca tie iti vin patinele surorii tale, poarta-le si atingeti scopul, adica sa inveti sa patinezi. Succes!

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca te deranjeaza asa de mult culoarea ghetelor, poti si sa le vopsesti. Du-le la un cizmar si roaga-l sa ti le vopseasca negre. Nu costa prea mult si vei fi si cu cugetul impacat; nu vei sta la patinoar cu ideea ca toti se uita la ghetele tale albe.

| Bianka a răspuns:

Cati baieti am vazut cu patine albelaughing
Nu e nicio problema c sunt ale surorii talebig grin
Dupa mine. o sa arati normallaughing Lumea patineaza.nu cred ca o sa se uita la patinele celorlaltioh go on