| anonim_4396 a întrebat:

Atunci cand comandati haine online, cum stiti daca o sa vi se potriveasca sau nu?

Adica marimile hainelor nu sunt prea exacte.
38 la o firma de blugi poate sa iti fie mare si la alta firma extrem de mica...

La mine este o rochie neagra pe care chiar as vrea s-o comand si nu stiu daca sa iau marimea M sau L.

La 1, 70 intre 55 si 60 kg cam ce s-ar potrivi mai bine?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Comanda in genral doar de la site uri unde returul e foarte usor si aia e.

| Lioana a răspuns:

Te uiti la tabelul de marimi. Acolo sunt date dimensiunile bustului, taliei, si soldului pentru fiecare marime. Te masori si vezi care ti se potriveste.

| blackann a răspuns:

Fiecare site are marimile descrise, masoara-te si vezi la ce marime te incadrezi.
Daca nu, returnezi si aia e.

| sammie a răspuns:

Mai bine ma duc sa le probez in magazin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din fericire, nu comand haine sau încălțăminte online tocmai ca să nu-mi iau țeapă.

| Lrs2015 a răspuns:

Eu cred ca M. Si oricum daca nu e buna faci retur. E usor

| anonim_4396 explică (pentru Lrs2015):

Of, aparent nu mai au decat L si XL.
Cred ca o sa trebuiasca sa iau L atunci

| Lrs2015 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia L, daca mai ai asa haine de genul cu acc marime. Ca daca nu mai ai asa haine de tipul L, e putin probabil sa ti vina